BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Co jest nie tak z wąwozem
Zima jest czasami dobrodziejstwem, czasami przekleństwem, zależy z jakiego punktu widzenia patrzymy. Dla dzieci to: sanki, bałwany, śnieżki etc., etc… Dla przyrody to odrodzenie ze zgorzeli, który w glebie, drzewach, krzewach siedzi.

Larwy, robaki, jaja pasożytów zamierają – oczywiście przy silnym mrozie. A taki raczej teraz mamy – nieprawdaż?! Dla kogo więc problemem zima jest na tyle, aby zasypywać nasz ukochany wąwóz bryłami brudnego, twardego – z piaskiem i solą śniegu?! Tu już pomysły mi się kończą i wskazywać nie chcę… Sami Państwo mają rozum.

 

REKLAMA

Kończy się ulica Tunelowa i cóż z tego – dalej na górny taras (do szkoły czy przedszkola) można przejść malowniczym wąwozem. Może i w nocy niebezpiecznym (bo nieoświetlonym), ale za dnia przepięknym! Kiedyś nawet zrobiono tam drewniane umocowania schodów. Zerknijcie Państwo na pierwsze zdjęcie! Dzieło sztuki – prawda?

 

Image

Niestety coś ostatnio w tym widoku było nie tak, bo teraz powoli już wygląda jak na tych zdjęciach:

 

Image

Image

Smutne prawda?! Szara rzeczywistość, za dużo śniegu spadło, ktoś nie ma pomysłu co z nim zrobić, etc., etc. Najprościej znaleźć dziurę i ją zasypać – bez żadnych konsekwencji! Myślałem, że czasy durnych posocrealistycznych pomysłów mamy już za sobą… Chyba jednak nie mamy.

Śnieg przeleży w wąwozie zanim dotrze do niego słońce o miesiąc dłużej niż na ulicach czy polach. Sól wypali to co powinna. Dzieci zniszczą nie jedną parę butów (jak w ogóle przejdą przez takie hałdy). O dorosłych nie wspomnę – bo głębiej się zapadają ;). Ech życie… A wystarczyło wywieźć śnieg z miasta na starą, już dawno nieczynną bocznicę kolejową, a raczej miejsce przeładunkowe za naszym nieużywanym już dworcem lub w dowolne płaskie miejsce będące własnością gminy. Tam, gdzie słoneczko szybciej niż w wąwozach dociera i pomogłoby naszym zmęczonym chyba już podejmowaniem takich decyzji decydentom ;).
0.

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.