sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dwie pory roku
Lato - zima, zima - lato... Niby te same miejsca, a jak bardzo różnią się wystrojem. Soczysta, wręcz natarczywa i agresywna zieleń lata, tętniące życiem runo leśne i poruszane lekkim wiatrem fale na jeziorze wspaniale kontrastują z idealnie czystą, białą, śnieżną pierzyną, którą pokryły się pola, jezioro, drzewa zamarłe w bezruchu...

Samotny betonowy grzybek stolika wygląda spod śniegu i przypomina, że w tym miejscu latem odbywa się niejeden biwak. Łodzie rybackie wyciągnięte na brzeg i odwrócone na zimę, skute lodem jezioro, długie cienie pochodzące od nisko wędrującego słońca, jasny błękit nieba i głębokie ślady piechurów na śniegu wyglądają przepięknie. Czy wygrywają w starciu z obrazem bujnie rozwijającej się przyrody?

REKLAMA

Chyba jednak nie warto stawiać sobie tego pytania, bo obie pory roku nad Jeziorem Barlineckim mają klimat, wrażenia, kolorystykę i niepowtarzalny urok.

Foto: Sławomir Pietrzak

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież