BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Przebudowa ul. Ogrodowej

Urząd Gminy Barlinek ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ulicy Ogrodowej - odcinka przy skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja. Projekt inwestycyjny zakłada poszerzenie drogi jednokierunkowej w miejscu zjazdu z ulicy 1-Maja (w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej) i stworzenie w tym miejscu trzech pasów ruchu (w tym dwa dojazdowe do ulicy 1 Maja).

 

Na obecnym odcinku dojazdowym wykonanie ośmiu miejsc parkingowych, których tak bardzo w mieście brakuje. Ulica 1 Maja również zostanie uregulowana – powstanie dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w ulicę Ogrodową.

REKLAMA

Inwestycja jest pierwszym etapem zadania o nazwie "Przebudowa ul. Fabrycznej w Barlinku" i według ogłoszenia obejmuje:
- likwidację kolizji oświetlenia ul. Ogrodowej;
- poszerzenie jezdni, przebudowę chodników;
- budowę stanowisk postojowych;
- budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Inwestycja zdecydowanie poprawi płynność ruchu w tym rejonie. Jedynym poważnym mankamentem projektu (pdf) jest likwidacja przystanku Mini-busów (ciekawe gdzie zostanie przeniesiony?). Dotychczas to dosyć skomplikowane skrzyżowanie powinno stać się dużo bezpieczniejsze.

Przykład skutków nie zachowania bezpiecznej prędkości w tym miejscu mieliśmy nie dawno (11 marca 2009 roku), gdy kierowca z dużą prędkością uderzył w słup oświetleniowy.

Foto: UM

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.