BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wiosną ruszy budowa
Kiedy w 2003 roku powstawało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek”, uczęszczało do niego siedmioro dzieciaków. Dzisiaj jest ich około 60. Dlatego władze stowarzyszenia, postanowiły wybudować Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy.

- Mamy już zgodę na budowę i ruszamy z nią wiosną – informuje prezes Zofia Sobczak. – Kompleks powstanie na ul. Sienkiewicza, na działce, którą dostaliśmy od miasta. To w nim nasze niepełnosprawne dzieciaki, będą mogły przebywać praktycznie od urodzenia, do dojrzałej dorosłości. Koszt budowy samych budynków i wyposażenia, to prawie 3 mln złotych. Część pieniędzy pochodzi z jednego procenta podatku, wpłacanego na nasze konto, przez osoby w ten sposób nam pomagające. – Tylko za 2008 rok, uzbieraliśmy w ten sposób prawie 800 tysięcy zł. Stowarzyszenie, zwróciło się także o pomoc w finansowaniu przedsięwzięcia, do marszałka zachodniopomorskiego. Liczą, że otrzymają od niego 1,5 mln złotych.

REKLAMA

Obiekt taki będzie jedynym obiektem w województwie zachodniopomorskim, który kompleksowo będzie rozwiązywał problemy osób niepełnosprawnych. Począwszy od przedszkola, a skończywszy na dorosłości. A zapotrzebowanie na tego typu pomoc jest ogromne. Do Barlinka przywożone są dzieciaki z Gorzowa Wlkp., Myśliborza, Choszczna, Pełczyc i okolicznych wiosek. Dzieciaki uczestniczą w wielu imprezach, organizowanych nie tylko na terenie placówki. Widać ich na spacerach w mieście. Są w bibliotece, księgarni i restauracjach. – Chcemy, żeby mieszkańcy miasta przyzwyczajali się do takich osób – dodaje prezes Sobczak. – Stąd, jak tylko jest to możliwe, wychodzimy z naszych pomieszczeń. Zdajemy też sobie sprawę, że pobyt u nas, daje możliwośc powrotu rodziców dzieciaków do pracy. Odpoczynku od codziennych trosk. – Dlatego staramy się jak najwięcej dzieci niepełnosprawnych, „wyciągnąć” z domów. Bratki, bo tak mówi się na dzieciaki w mieście, po raz kolejny zmieniły swoją siedzibę. Z pomieszczeń Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, trafiły na ulicę Leśną, do byłego przedszkola. Jednak nie zagrzały tam długo miejsca. Budynek na Leśnej będzie remontowany. Dlatego znowu trafiły do pomieszczeń poradni, przy ul. Szosowej.  – Wierzymy, że budowa rozpocznie się zgodnie z planem - podkreśla Zofia Sobczak. – Jej końcowym efektem będzie „Polana Bratków”, bo tak nazwaliśmy nasz ośrodek.
Js

Każdy, kto rozlicza się z fiskusem, może pomóc w wybudowaniu ośrodka. Wystarczy przekazać 1 procent podatku wpisując w PIT - STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM BRATEK KRS - 0000171673.

Foro: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.