Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek
Nowe ronda i droga do Mostkowa!

Dnia 5 marca 2010 roku nastąpiło uroczyste przekazanie placu budowy inwestycji polegającej na  przebudowie drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo - Barlinek. Przekazanie odbyło się z udziałem władz Barlinka i Władz Samorządowych Województwa na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 156 i nr 151 tj. vis a vis sklepu NETTO przy ul. Gorzowskiej w Barlinku.

 

Mimo niesprzyjającej aury i padającego śniegu w uroczystości uczestniczyli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko, Starosta Myśliborski Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński, Przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz przedsiębiorstwa MALDROBUD z Myśliborza.

Na realizację tego projektu – Województwo Zachodniopomorskie, otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie 12 591 629,00 zł . Wartość robót budowlanych wynosi 13 744 971,17 zł brutto. Gmina Barlinek zobowiązała się do partycypacji w tym zadaniu w kwocie ok. 3.000.000 zł. Jest to kwota, która odpowiada wartości  wykonania kanalizacji deszczowej w tej inwestycji.

REKLAMA

Zadanie pt. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo-Barlinek” będzie realizowała myśliborska spółka  „MALDROBUD  Wiesława Malinowicz i Edward Malinowicz. Funkcję Zarządzającego projektem pełni natomiast Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych „TRAKT” w Szczecinie. 

Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 156 obejmą wykonanie przebudowy przejścia przez miasto Barlinek na długości około 1,4 km oraz przebudowę odcinka szlakowego drogi nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek na długości około 7 km. Planowany termin zakończenia robót - 30 czerwca 2011 r.

 

W zakres robót drogowych wchodzi m.in.:Przebudowa przejścia przez miasto Barlinek na dł. około 1,4 km, obejmuje budowę dwóch rond na skrzyżowaniu ulic 31 Stycznia i Niepodległości oraz na skrzyżowaniu ulic Szosa do Lipian i Okrętowej, a także przebudowę ulic 31 Stycznia i Szosy do Lipian.

- ułożenie warstwy ścieralnej i warstwy wiążąco-wyrównawczej z mieszanek bitumicznych, 
- ustawienie krawężników betonowych i kamiennych,
- przebudowa istniejących chodników i budowa nowych chodników o nawierzchni z kostki betonowej,
- przebudowa zatok autobusowych, 
- budowa elementów spowolnienia ruchu (wyspy dzielące, przejścia dla pieszych z azylem),
- budowa kanalizacji deszczowej o długości około 3,5 km,
- przebudowa fragmentów kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej,
- przebudowa (w miejscach kolizji z projektowaną drogą) istniejącego uzbrojenia: z siecią elektroenergetyczną i linią napowietrzną, siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, siecią gazową i telekomunikacyjną,
- oświetlenie uliczne – przebudowa istniejącego i budowa nowego oświetlenia, przebudowę linii kablowych i linii napowietrznej oraz ich zabezpieczenie, 
- oznakowanie pionowe i poziome.

 

Foto: Mirosław KaliszukPrzebudowa odcinka szlakowego Mostkowo – Barlinek na długości około 7,0 km obejmuje wykonanie lokalnych poszerzeń i remontów z odtworzeniem konstrukcji, wykonanie warstwy wiążąco-wyrównawczej i ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanek bitumicznych, remont zatok autobusowych i postojowych, remont zjazdów, odtworzenie poboczy gruntowych i rowów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, karczowanie pni drzew, wymianę barier ochronnych.

Foto: Jacek Słomka 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.