pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek
Nowe ronda i droga do Mostkowa!

Dnia 5 marca 2010 roku nastąpiło uroczyste przekazanie placu budowy inwestycji polegającej na  przebudowie drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo - Barlinek. Przekazanie odbyło się z udziałem władz Barlinka i Władz Samorządowych Województwa na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 156 i nr 151 tj. vis a vis sklepu NETTO przy ul. Gorzowskiej w Barlinku.

 

Mimo niesprzyjającej aury i padającego śniegu w uroczystości uczestniczyli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko, Starosta Myśliborski Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński, Przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz przedsiębiorstwa MALDROBUD z Myśliborza.

Na realizację tego projektu – Województwo Zachodniopomorskie, otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie 12 591 629,00 zł . Wartość robót budowlanych wynosi 13 744 971,17 zł brutto. Gmina Barlinek zobowiązała się do partycypacji w tym zadaniu w kwocie ok. 3.000.000 zł. Jest to kwota, która odpowiada wartości  wykonania kanalizacji deszczowej w tej inwestycji.

REKLAMA

Zadanie pt. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo-Barlinek” będzie realizowała myśliborska spółka  „MALDROBUD  Wiesława Malinowicz i Edward Malinowicz. Funkcję Zarządzającego projektem pełni natomiast Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych „TRAKT” w Szczecinie. 

Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 156 obejmą wykonanie przebudowy przejścia przez miasto Barlinek na długości około 1,4 km oraz przebudowę odcinka szlakowego drogi nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek na długości około 7 km. Planowany termin zakończenia robót - 30 czerwca 2011 r.

 

W zakres robót drogowych wchodzi m.in.:Przebudowa przejścia przez miasto Barlinek na dł. około 1,4 km, obejmuje budowę dwóch rond na skrzyżowaniu ulic 31 Stycznia i Niepodległości oraz na skrzyżowaniu ulic Szosa do Lipian i Okrętowej, a także przebudowę ulic 31 Stycznia i Szosy do Lipian.

- ułożenie warstwy ścieralnej i warstwy wiążąco-wyrównawczej z mieszanek bitumicznych, 
- ustawienie krawężników betonowych i kamiennych,
- przebudowa istniejących chodników i budowa nowych chodników o nawierzchni z kostki betonowej,
- przebudowa zatok autobusowych, 
- budowa elementów spowolnienia ruchu (wyspy dzielące, przejścia dla pieszych z azylem),
- budowa kanalizacji deszczowej o długości około 3,5 km,
- przebudowa fragmentów kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej,
- przebudowa (w miejscach kolizji z projektowaną drogą) istniejącego uzbrojenia: z siecią elektroenergetyczną i linią napowietrzną, siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, siecią gazową i telekomunikacyjną,
- oświetlenie uliczne – przebudowa istniejącego i budowa nowego oświetlenia, przebudowę linii kablowych i linii napowietrznej oraz ich zabezpieczenie, 
- oznakowanie pionowe i poziome.

 

Foto: Mirosław KaliszukPrzebudowa odcinka szlakowego Mostkowo – Barlinek na długości około 7,0 km obejmuje wykonanie lokalnych poszerzeń i remontów z odtworzeniem konstrukcji, wykonanie warstwy wiążąco-wyrównawczej i ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanek bitumicznych, remont zatok autobusowych i postojowych, remont zjazdów, odtworzenie poboczy gruntowych i rowów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, karczowanie pni drzew, wymianę barier ochronnych.

Foto: Jacek Słomka 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.