BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Rusza nowy projekt
W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku zakończono projekt „Szkolenia - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój - II edycja” współfinansowany przez Unię Europejską  z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno zawodowa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym poprzez jej powrót do systemu edukacyjnego, uzyskanie kwalifikacji zawodowych oraz usamodzielnienie się.       

W poprzedniej edycji udział wzięła 10-cio osobowa grupa osób bezrobotnych w przedziale wiekowym 18-24 lata. Uczestnicy projektu brali udział w kursach zawodowych- wizaż i stylizacja paznokci oraz operator koparko-ładowarki.  

Pięć osób uczęszczało na kurs prawa jazdy kat. B, który był prowadzony przez Ośrodek Szkolenia Kierowców ROMAN w Barlinku. Obejmował 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin praktycznej nauki jazdy. Dodatkowo firma ROMAN nieodpłatnie dołożyła po 2 godziny doszkalające jazdę dla każdej z uczestniczek. Kursantki chętnie brały udział w zajęciach, dokładnie słuchając wskazówek i poleceń instruktorów. Dowodem na to, jak dobrze była przekazywana wiedza beneficjentkom jest zdany egzamin państwowy, trzy uczestniczki zdały egzamin za pierwszym podejściem kolejne dwie za drugim. 

REKLAMA

Podczas projektu uczestnicy brali także udział w zajęciach komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence).  Cały cykl zajęć składał się z 7 modułów, każdy moduł kończył się egzaminem potwierdzającym nabyte umiejętności. Uzyskanie Certyfikatu z pewnością ułatwi młodzieży skuteczne poszukiwanie pracy nie tylko w kraju, ale także w państwach Unii Europejskiej, ponieważ każdy zdany egzamin jest odnotowywany w specjalnej Europejskiej Karcie Komputerowej, co oznacza, że certyfikat ma charakter międzynarodowy. Jego wyniki są honorowane we wszystkich krajach europejskich i zachowują ważność bezterminowo.

W ramach projektu odbyły się również zajęcia z doradca zawodowym, psychologiem oraz kurs językowy. Na zakończenie projektu beneficjenci otrzymali zaświadczenia oraz certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. 

Wiosną tego roku rusza kolejny  projekt „Szkolenia – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój III edycja”  przeznaczony dla osób w wieku 18-24 lata bezrobotnych oraz nie uczących się.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!!!

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku na ul. Św. Bonifacego 36, pokój nr 18 lub o kontakt telefoniczny 095 7463-543 w.45.

Koordynatorzy projektu
H. Gałaj, M. Kowalczyk

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.