BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Barlinek oddał hołd
14 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP rozpoczęła się koncelebrowana Msza Św. żałobna w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

fotorelacja

W uroczystości uczestniczyły delegacje i poczty sztandarowe samorządu, organizacji kombatanckich, szkół, związków zawodowych, koła łowieckiego, zakładów pracy i straży pożarnej oraz wiele osób pragnących oddać hołd i pomodlić się za tragicznie zmarłych. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy zebrani przeszli na Rynek Miejski, gdzie odbył się apel poległych.

Uroczystość została uświetniona przez chór „Halka”, który wykonał kilka pieśni z Oratorium „Miłosierdzie Boże” do słów Św. Siostry Faustyny, skomponowanych przez Zbigniewa Małkowicza. Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II zakończyło to pełne zadumy spotkanie mieszkańców Barlinka.

REKLAMA

Po zakończeniu prawie dwugodzinnych uroczystości wielu z nas odwiedziło Muzeum Regionalne i złożyło swój wpis do księgi kondolencyjnej. Obok jak zawsze wspaniale śpiewającego chóru Halka, w uroczystości uczestniczył kwintet dęty z Gorzowa, w którego wykonaniu usłyszeliśmy zarówno pieśni kościelne jak i inne utwory żałobne.

W tej historycznej i niezwykle tragicznej chwili mieszkańcy Barlinka oddali cześć Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, przedstawicielom polskiej polityki, wojska, Kościołów i wszystkim, którzy zginęli pełniąc swe obowiązki w służbie Polski. Dzisiejsza, pełna powagi chwila długo pozostanie w naszej pamięci.

Foto: Mirosław Kaliszuk


Foto: Marek Kupczyński

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.