sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Majówka 2010 - program
Zbliża się kilkudniowy okres odpoczynku połączony z obchodami świąt państwowych i kościelnych. Warto już teraz zaplanować sobie ten czas. Podczas tegorocznej „Majówki” można uczestniczyć w wielu interesujących imprezach organizowanych w Barlinku. Zacznijmy od sportu. Już w piątek - 30 kwietnia, w Ośrodku Wypoczynkowym Janowo, który jest kluczowym miejscem wielu tras Nordic Walking rozpocznie się spotkanie pt. "Nordic Walking dla każdego”.

Warto odwiedzić w tym czasie ośrodek, poznać zalety aktywnego trybu życia oraz maszerowania z kijkami. Osoby nie mogące uczestniczyć w prezentacjach zapraszamy na stronę internetową Stolicy Nordic Walking.

W sobotę na trasach marszowych zobaczymy wiele osób uprawiających Nordic Walking. 1 Maja w Barlinku będzie odbywała się WIELKA BARLINECKA SIÓDEMKA – nazwa pochodzi od siedmiu tras przygotowanych do uprawiania tej dyscypliny. Bardzo fajnym pomysłem jest ujęcie w programie „Rajdu rodzinnego” – tutaj można wziąć udział całą rodziną, a zabawa z pewnością będzie świetna.

 Wielka Siódemka Barlinecka 2009 -  fotorelacja 1   fotorelacja 2   fotorelacja 3  

Jeżeli znudzi nam się kibicowanie lub maszerowanie to spacerując ulicą Sportową natkniemy się na Festyn Rodzinny w pensjonacie „Pod Sosnami”, a w późniejszych godzinach duży blok artystyczny. Tuż obok, od godziny 17.00 będzie się toczył mecz POGONI Barlinek – można więc pokibicować naszej coraz lepiej grającej drużynie.

REKLAMA

Wiele młodych osób mieszkających od urodzenia w Barlinku nigdy nie pływało jachtem po Jeziorze Barlineckim. Warto zasmakować tej przyjemności – najbliższa okazja nadarza się właśnie 1 Maja. Klub żeglarski „Sztorm” organizuje głównie dla dzieci rejsy po jeziorze.

W niedzielę najwięcej imprez będzie się odbywało na Rynku Miejskim i promenadzie nad Jeziorem Barlineckim. Juz od godziny 12.00 będzie to dobre miejsce na spacer w rodzinnym gronie, szczególnie z małymi dziećmi. Rynek i nabrzeże opanują bowiem „Prawdziwi indianie”. W późniejszych godzinach zobaczymy i usłyszymy zespoły muzyczne i solistów. Wiele również będzie się działo również na stadionie piłkarskim i w Pensjonacie „Pod Sosnami”, gdzie wieczorem odbędzie się impreza taneczna.

Poniedziałek – 3 Maja, rozpocznie się Zawodami Wędkarskimi o Puchar Starosty odbywającymi się na Jeziorze Barlineckim. O godzinie 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz symboliczne złożenie kwiatów pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od godziny 12.00 Rynek Miejski opanują biegacze – odbędą się tu tradycyjnie biegi uliczne. Natomiast od godziny 14.30 będzie można pokibicować wybranej drużynie piłkarskiej – na Orliku przy ulicy Leśnej. Osobiście kibicuję strażakom, ale kto wygra? Zobaczymy.

Majówka 2009:
- Majowe Biegi Uliczne
- Regaty Żeglarskie - Otwarcie sezonu żeglarskiego 
- Majówka - "Bezpieczne wakacje w Barlinku"  
- Majówka - Pensjonat "Pod Sosnami" 

DO ZOBACZENIA NA MAJÓWCE!

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież