sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gimnazjaliści piszą egzaminy
Około 450 tysięcy gimnazjalistów w całej Polsce, przystąpiło dzisiaj (27. kwietnia), do egzaminu sprawdzającego wiedzę z trzech lat nauki. Egzamin potrwa trzy dni. Pierwszego piszą sprawdzian z wiedzy humanistycznej.

 

Drugiego, matematyczno-przyrodniczej, trzeciego - z języków obcych. Wszystkie części egzaminu rozpoczynają się o godz. 9.00. Przystąpienie do egzaminu warunkuje ukończenie szkoły. Jeśli uczeń z ważnych powodów, choroba lub wypadek losowy, do egzaminu nie przystąpi, będzie go pisać w drugim terminie.  Jest nim 8, 9 i 10 czerwca. Nie opłaca się podczas egzaminów ściągać. Przyłapany delikwent będzie musiał egzamin powtórzyć. Nie ma natomiast możliwości poprawienia wyniku egzaminu. A wynik z dwóch pierwszych dni (części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej), będzie miał wpływ na przyjęcie absolwenta gimnazjum, do wymarzonej szkoły średniej.

REKLAMA

Wyniki sprawdzianu będą znane w czerwcu. Odwiedziliśmy Gimnazjum Publiczne nr 1, na ul. Leśnej. Na pół godziny przed rozpoczęciem rozwiązywania testu, humory im dopisywały. I oby było tak w dniu ogłoszenia wyników.
Js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież