Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pieszo do Szczecina
Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz postanowił odbyć ponad 80-cio kilometrowy marsz z kijkami Nordic Walking z Barlinka do Szczecina! W ten bardzo niecodzienny sposób postanowił on uczcić 20-stą rocznicę powołania Samorządów Gminnych.

 

MARSZ XX-LECIA odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca 2010r. Samotny ze względów bezpieczeństwa przemarsz z Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking do Szczecina – Stolicy Województwa Zachodniopomorskiego, to obok wysiłku sportowego wspaniała reklama regionu i województwa. Mieszkańcy Barlinka, którzy dumnie noszą na koszulkach i czapeczkach hasło: „BARLINEK TO MNIE RUSZA” będą w tych dniach trzymać kciuki za wytrwałość swojego Burmistrza. Mamy również nadzieję, że mieszkańcy i władze Lipian, Pyrzyc i Szczecina podzielą radość z obchodzonej rocznicy i z otwartymi ramionami powitają wędrującego samorządowca.

REKLAMA

Poniżej wypowiedź Burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza:
Dwadzieścia lat temu powstały samorządy gminne. Była to jedna z reform, które zasadniczo zmieniły Polskę. Dała ona szansę wszystkim Polakom decydowania o rozwoju miejsc, w których żyją. Również mieszkańcy Barlinka mają sile przekonanie, że dobrze wykorzystali szansę wynikającą z faktu utworzenia samorządnej gminy. Wspólnie rozwiązaliśmy wiele swoich problemów. Stworzyliśmy silną lokalną gospodarkę opartą o przemysł i turystykę. Wspieramy i rozwijamy własną kulturę. Od kilku lat budujemy swoją markę gminy w oparciu o hasło: „BARLINEK TO MNIE RUSZA”. Chcemy być Europejską Stolicą Nordic Walking.

{jgflv file:=[nw1.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

9 i 10 czerwca 2010 roku przejdę z kijkami Nordic Walking 80 km z Barlinka do Szczecina, aby uczcić rocznicę pierwszych w powojennej historii Polski całkowicie wolnych wyborów do władz lokalnych...

{jgflv file:=[nw2.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Od 10 lat jestem Burmistrzem Barlinka, wcześniej przez 6 lat pełniłem funkcję zastępcy Burmistrza. Spotkało mnie, to szczęście w życiu, że w miejscu, w którym się urodziłem i które pokochałem mogę służyć tak jak potrafię najlepiej. W swojej pracy spotykam wspaniałych ludzi, którzy dają mi wiele radości i satysfakcji. Marsz ten jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Chciałbym w ten sposób zamanifestować swoją radość z przypadającej rocznicy.

{jgflv file:=[nw3.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Marsz chcę zakończyć na Wałach Chrobrego wręczając Wojewodzie Zachodniopomorskiemu „Memorandum dotyczące XX – lecia funkcjonowania samorządów gminnych”. Do udziału w tym marszu zaprosiłem wójtów i burmistrzów gmin województwa zachodniopomorskiego.

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież