wtorek 6 grudnia 2022r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Droga do Moczydła

Mieszkańcy Moczydła nareszcie dojadą do swojej miejscowości drogą, której nie powstydzą się przed turystami i gośćmi. 24 lipca 2010 roku odbyło się symboliczne otwarcie gruntownie przebudowanego odcinka drogi łączącego Moczydło z drogą krajową Barlinek-Strzelce.

    

W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele samorządu z Burmistrzem Gminy Barlinek Zygmuntem Siarkiewiczem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Zielińskim i Sołtysem Moczydła Panią Jolantą Krasowiak. Obecni byli również radni miejscy, przedstawiciele policji, kleru i mieszkańcy Moczydła.

REKLAMA

Burmistrz i Przewodniczący RM zgodnie podkreślili w swoich wypowiedziach, że zakończenie przebudowy drogi niesie olbrzymie zmiany dla wsi. Nareszcie można swobodnie dojechać do Moczydła każdym pojazdem, nie tylko terenowym.

Poświęceniem drogi i uroczystym przecięciem trójkolorowych wstążek przez Panią Sołtys, Burmistrza i Przewodniczącego RM symbolicznie przekazano drogę do ruchu, po czym zebrani udali się na teren obok placu zabaw, gdzie być może powstanie nowa świetlica wiejska. Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, pod parasolami i namiotem, zorganizowano tu mały festyn dla mieszkańców Moczydła i przybyłych gości.

 

 

 

Projektant drogi: Tomasz Marczewski, PROFIL TM z Gorzowa
Wykonawca: EUROVIA POLSKA SA o/Szczecin
Inspektor nadzoru: Witold Krasowski
Czas trwania inwestycji:
 - 12 listopada 2009 – podpisanie umowy z wykonawcą
 - 18 marca 2010 – rozpoczęcie robót
 - 13 maja 2010 – podpisano umowę na wykonanie dodatkowych zjazdów
 - 31 maja 2010 – zakończenie robót
 - 09 czerwca 2010 – odbiór techniczny drogi

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.