BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Powstanie ścieżka rowerowa

W dniu 5. sierpnia w Szczecinie doszło do podpisania umowy o dofinansowanie projektu “Budowa ścieżki rowerowej z Barlinka do Krzynki”. Umowa została zawarta pomiędzy Władzami Województwa Zachodniopomorskiego: Władysławem Husejko Marszałkiem Województwa oraz Witoldem Jabłońskim Wicemarszałkiem a Zygmuntem Siarkiewiczem Burmistrzem Barlinka.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 387 513,18 zł. Zgodnie z podpisaną umową 75% wydatków na inwestycję Gmina Barlinek otrzyma w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała część kosztów inwestycji w wysokości 571 804,61 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Barlinek.

REKLAMA

Cała ścieżka składała się będzie z 3 elementów. Pierwszy odc. o dł. 800 m będzie biegł od ul. Jeziornej (nowy parking), wzdłuż płotu tzw. Starego Tartaku, Górkę Żydowską, wzdłuż brzegu Jeziora Barlineckiego połączy się z obecnym zagospodarowaniem brzegu na wprost ul. Wylotowej. Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1 na część ścieżki o długości 70 m będzie wykonany pomost nad taflą jeziora. Drugi element o dł. 1 km przebiegał będzie przez ul. Jeziorną, Park w Delcie Młynówki, ul. Strzelecką i część ul. Sportowej. Trzeci odc. o dł. 2,5 km zaczynając od ul. Sportowej będzie biegł do Krzynki.

Image
pobierz (pdf)

Ścieżka na odc. miejskim i we wsi Krzynka posiadać będzie nawierzchnię z betonowej kostki brukowej a na odc. leśnym nawierzchnię asfaltową. Ścieżka rowerowa poza odpowiednim oznakowaniem poprawiającym bezpieczeństwo ma także być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W części miejskiej ścieżka będzie oświetlona, będzie też służyła pieszym i spacerowiczom.

Image

Wzdłuż ścieżki powstanie tzw. “ścieżki zdrowia”, obiekty do rekreacji dla dzieci i dorosłych oraz aneksy wypoczynkowe dla matek z dziećmi. Ścieżka otworzy też rekreacyjne tereny miasta i pozwoli pieszym kierującym się do Krzynki przejść bezpiecznie lub przejechać rowerem. Odcinek ten wzdłuż drogi wojewódzkiej jest bardzo niebezpieczny.

W tym roku planuje się przeprowadzenie procedur przetargowych i wybór wykonawcy.

UM

Budowa ścieżki rowerowej z Barlinka do Krzynki >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.