Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Sukces żużlowców
Sobotni, historyczny dla polskiego sportu wieczór, postanowili godnie uczcić barlineccy fani żużla. Motocykl Tomasza Golloba przyjechał specjalnie na tę okazję do Barlinka i można go było podziwiać w Bowling Bar podczas transmisji zawodów.

Właśnie w tym dniu odbywały się w Bydgoszczy ostatnie zawody cyklu Grand Prix. Pewne zwycięstwo i tytuł Mistrza Świata zapewnił sobie już podczas przedostatnich zawodów Tomasz Gollob.

Kończące sezon Grand Prix miało być pasjonującym pojedynkiem o srebrny medal pomiędzy Jarosławem Hampelem i Australijczykiem Jasonem Crumpem. Obaj jeździli jednak słabo i zdobyli tylko po 6 punktów, co jednak dało wicemistrzowski tytuł Polakowi.

REKLAMA

Tomasz Gollob: Postawiłem w tym roku wszytko na jedną kartę. Na ten medal pracowałem dzień i noc, dzień i noc, ciągle. Wiedziałem, ile mam lat i że czasu na zdobycie złota jest coraz mniej. Jeśli w każdych zawodach daje się z siebie wszystko, to trzeba liczyć się z tym, że kiedyś nastąpi kryzys lub przytrafi się kontuzja. Na szczęście zdarzyło się to kilka dni temu podczas treningu na motocrossie, noga nie wytrzymała. Wcześniej mówiłem, że jest zwichnięta, a tak naprawdę jest złamana. Lekarze robili, co mogli, aby doprowadzić ją do jako takiego stanu, ale wytrzymało to jeden dzień. Nie mogłem utrzymać nogi na haku motocykla. Myślę, że było to widać. Nie było sensu dalej jechać. Ból jest ogromny.

Jednak już w Terenzano zapewniłem sobie upragnione złoto. W połowie sezonu, prawdopodobnie w Vojens, rozmawialiśmy z Jarkiem, że już czas, aby Polak stanął na najwyższym stopniu podium. Żartowaliśmy, że nieważne czy to będę ja, czy on. Zdarzyło się tak, że na podium stanęliśmy razem. Pragnę podziękować rodzinie bliższej i dalszej, lekarzom, całemu teamowi i sponsorom, którzy we mnie wierzyli i wspierali. Złoty medal dedykuję im oraz kibicom, którzy tyle lat musieli czekać na triumf Polaka. Jarkowi i Jasonowi życzę, żebyśmy za rok spotkali się w takim samym składzie (sport.pl).

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież