Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
W Mostkowie już WIOSNA

Dzień 21 marca, to początek kalendarzowej wiosny, który dla większości uczniów kojarzy się z wagarami. Dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, dzień ten od wielu lat związany jest ze śpiewem, zabawą i konkursami. Tak też było i tego roku.

 

Zgodnie z tradycją społeczność tej szkoły postanowiła, jak co roku, uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Już od rana dało się zauważyć, że jest to dzień inny niż zwykle. Zaczął się on warsztatami dzieła artystycznego związanego z wyrobami i stroikami wielkanocnymi. Warsztaty przeprowadzone były wspólnie z Panią Wacławą Forysiak której tego rodzaju rzemiosło nie jest obce, (serdecznie dziękujemy za przekazane nam inspiracje). 

Wyszukane, barwne przebrania z przewagą koloru zielonego rzucały się w oczy. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, za co oczywiście zostali nagrodzeni, otrzymując tytuły MISS WIOSNY I MISTER WIOSNY. Zostali nimi Julia Kiełbus i Kuba Poleszczuk. Konkurs plastyczny „Wiosna wokół nas” to kolejny miły akcent tego dnia. Wyróżnieni laureaci otrzymali  nagrody i wielkie brawa kolegów i koleżanek.

REKLAMA

Po wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych i karaoke, cała społeczność szkolna utworzyła barwny korowód  na czele z marzanną, który przy głośnych akompaniamentach instrumentów perkusyjnych i śpiewie ruszył uliczkami Mostkowa. Po dotarciu do celu, marzanna wśród wielu okrzyków została spalona.

W ten sposób pożegnana została zbyt długa zima, a powitana oczekiwana wiosna. Dzieci w radosnych, wiosennych nastrojach wróciły do szkoły.

SP w Mostkowie

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.