pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
W Mostkowie już WIOSNA

Dzień 21 marca, to początek kalendarzowej wiosny, który dla większości uczniów kojarzy się z wagarami. Dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, dzień ten od wielu lat związany jest ze śpiewem, zabawą i konkursami. Tak też było i tego roku.

 

Zgodnie z tradycją społeczność tej szkoły postanowiła, jak co roku, uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Już od rana dało się zauważyć, że jest to dzień inny niż zwykle. Zaczął się on warsztatami dzieła artystycznego związanego z wyrobami i stroikami wielkanocnymi. Warsztaty przeprowadzone były wspólnie z Panią Wacławą Forysiak której tego rodzaju rzemiosło nie jest obce, (serdecznie dziękujemy za przekazane nam inspiracje). 

Wyszukane, barwne przebrania z przewagą koloru zielonego rzucały się w oczy. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, za co oczywiście zostali nagrodzeni, otrzymując tytuły MISS WIOSNY I MISTER WIOSNY. Zostali nimi Julia Kiełbus i Kuba Poleszczuk. Konkurs plastyczny „Wiosna wokół nas” to kolejny miły akcent tego dnia. Wyróżnieni laureaci otrzymali  nagrody i wielkie brawa kolegów i koleżanek.

REKLAMA

Po wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych i karaoke, cała społeczność szkolna utworzyła barwny korowód  na czele z marzanną, który przy głośnych akompaniamentach instrumentów perkusyjnych i śpiewie ruszył uliczkami Mostkowa. Po dotarciu do celu, marzanna wśród wielu okrzyków została spalona.

W ten sposób pożegnana została zbyt długa zima, a powitana oczekiwana wiosna. Dzieci w radosnych, wiosennych nastrojach wróciły do szkoły.

SP w Mostkowie

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.