Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Vivat Królowa!

26 czerwca to drugi dzień tegorocznych Barlineckich Świętojanek. Dzień wyjątkowy, w którym to mieszkańcy naszego miasta poznają nową Królową Puszczy Barlineckiej. Ale wszystko po kolei. Tuż przed południem na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury oficjalnie pożegnano ustępującą z tronu Królową Monikę Kuzdak.

fotorelacja (1)

Pożegnania dokonały oficjalne delegacje z miast partnerskich i goście odbywającego się w Barlinku spotkania trójstronnego. W godzinach popołudniowych, podczas gdy w Delcie Płoni odbywały się warsztaty graffiti, na Rynku Miejskim rozstrzygano konkurs na najpiękniejszy wianek. W tym roku najlepszym okazał się wianek Pani Henryki Popek, jednak wszyscy biorący udział w tych warsztatach otrzymali drobne nagrody.

REKLAMA

Część artystyczną tego dnia na barlineckiej scenie  zapoczątkował występ niemieckiego wokalisty Gerulat oraz tancerki Simony. Może nie późnym wieczorem, ale z równie podwójną, energetyczną i pozytywną dawką porządnego rocka na Rynku Miejskim, specjalnie dla mieszkańców Barlinka wystąpił zespół BIG CYC. Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman, Skiba – kto ich nie zna, a wszystkie ich teksty fani znają na pamięć. Tuż po godzinie 18 na Rynku zjawiła się Królowa Monika Kuzdak  w towarzystwie Burmistrza Barlinka, rusałek z Barlineckiej Puszczy, skrzatów, oraz chroniących ją i wiwatujących na Jej część rycerzy. Aby tradycji stało się za dość, Królowa przekazała insygnia władzy swej następczyni. Puszczą w tym roku władać będzie Królowa Ewelina Pasternak.

Image

Pierwszym obowiązkiem nowej Królowej Puszczy Barlineckiej było pasowanie nowych Skrzatów, będących od tej pory opiekunami Jej Królewskiej Mości. Królowa otrzymała również mnóstwo życzeń i podarunków od Królowych miast partnerskich – Królowej Wrzosów, Królowej Łabędzi i Królowej Walpurgii. Po koronacji Królowa Puszczy Barlineckiej podpisywała zdjęcia i wpisywała dedykacje wszystkim chętnym. Ważnym wydarzeniem tego dnia było wręczenie Honorowej Flagi Europy. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez Radę Europy za aktywność we współpracy międzynarodowej i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej.

Image

Flagę na ręce Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza wręczył Wilfried Böhma, członek honorowego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Po tej uroczystości, tradycyjnie już, puszczano wianki na Jeziorze Barlineckim, jednak w tym roku było to wydarzenie, któremu towarzyszyła walka rycerzy.

Ten dzień a w zasadzie późna noc zakończyła się koncertami zespołów z miast partnerskich.

M.P.

Foto: Marek Kupczyński

Foto: sq1mng

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.