BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Średnicówka w innym terminie

Różne przyczyny złożyły się na fakt, że inwestycja drogowa jaką będzie trasa średnicowa, która pozwoli na wyprowadzenie m.in. ciężarowy samochodów z centrum miasta, rozpocznie się dopiero w latach 2013/2014. Przypomnijmy, ze średnicówka ma przebiegać po byłym torowisku, od ul. 31go Stycznia do ul. Pełczyckiej, z którą połączy się tuż za PYRMO.

 

Długość drogi ok. 2,3 km. Jak się dowiedzieliśmy od burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza, średnicówka miała zostać wykreślona z zadań drogowych. Po interwencjach i rozmowach, została pozostawiona. Warunkiem była partycypacja w kosztach przez gminę, w wysokości 50 procent inwestycji i zgoda na nią mieszkańców miasta.

REKLAMA

Na sesji czerwcowej radni podjęli uchwałę, która zabezpieczy finansowy udział gminy w przedsięwzięciu. Będzie to kwota około 7 mln złotych. Teraz gmina czeka na projekt porozumienia w tej sprawie, od marszałka województwa zachodniopomorskiego. Ważnym jest też fakt, że budowa drogi średnicowej w Barlinku, znalazła się w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym województwa zachodniopomorskiego. Obecnie trwają prace dokumentacyjne.

Image

Aby taka inwestycja powstała, potrzebnych jest wiele uzgodnień. I jeszcze jedna, ważna rzecz. Trasa średnicowa po torach, w niczym nie koliduje z projektem „Bałtyckiej Kolei Turystycznej”, o której na naszych stronach już pisaliśmy.
Js

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.