Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Bieganie łączy
W niedzielę 2 października 2011 w Warszawie wystartowało około 10 tysięcy biegaczy na dystansie 10km ubranych w białe koszulki NIKE. Start biegu odbył się o godzinie 11.00 z ulicy Czerniakowskiej, a meta była na ulicy Łazienkowskiej obok stadionu piłkarskiego Legii Warszawa.

  

W ramach akcji MASZERUJĘ KIBICUJĘ  do biegaczy dołączyło około 3 tysięcy maszerujących osób wśród nich Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Andrzej Supron, Robert Korzeniowski, Władysław Kozakiewicz i wielu innych znanych sportowców.

Zawody wygrała wśród kobiet Iwona Lewandowska 34:36 a w śród mężczyzn Yared Shegumo 29:37. Mój wynik to w kategorii M30 miejsce 67, 208 miejsce w kategorii open i czas 41:34. Niestety waga 85kg i wiek nie pozwolił osiągnąć lepszych wyników (kiedyś biegałem poniżej 32).

Image

Zapraszam na imprezę sportową w Warszawie

Foto: Dzięki uprzejmości Biegnij Warszawo

*** 

Debiut po latach w Warszaw Track Cup
Głównym pomysłodawcą tego mityngu lekkoatletycznego jest Mariusz Giżyński - maratończyk biegający 2 godziny i 13 minut w maratonie. Zawody sportowe były przygotowane profesjonalnie. Stoisko z butami do biegania firmy Nike, gdzie można było przymierzyć i wypróbować buty biegowe z najnowszej kolekcji. Zawody rozpoczęły się o godzinie 19, gdy panowała już noc. Atmosfera świateł na stadionie dodawała uroku zawodom -  przypominały nocny miting lekkoatletyczny. Duża frekwencja zawodników amatorów i profesjonalistów uprawiających biegi średnie i długie.

Do wyboru były następujące dystanse: 1000m,1500m,3000m. Była to już czwarta i ostatnia edycja WARSAW TRACK CUP 2011. Jak to bywa na dobrych zawodach, po biegu na uczestników czekała pasta party czyli makaron z sosem i mięsem. Mój debiut na bieżni na dystansie 3000m po 14 latach od ostatnich zawodów podczas studiów uważam za udany. Niestety dwa lata umiarkowanej intensywności biegowej sprawiły, że wynik nie był rewelacyjny.

REKLAMA

Dopiero od czerwca tego roku rozpocząłem normalne treningi biegowe. Czas 11 minut i 13 sekund nie jest rewelacją, ponieważ kiedyś biegałem 8 minut i 48 sekund, ale mam już swoje lata i zbędne kilogramy. Mariusz Giżyński pocieszył mnie, że mój wiek to dobry wiek na robienie wyników w sportach wytrzymałościowych, a w szczególności w maratonie - mój rekord życiowy to 2 godziny 53 minuty.
Szczególne podziękowania dla trenerki „Biegam bo lubię” Beaty Andres a także - za fachową poradę w wyborze dystansu dla byłego zawodnika Barlinka Rafała Doskonałego. Wyniki >> 

***

Test Coopera W Warszawie 8 października
Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomaga określić swoją wydolność fizyczną! Test opracowano w 1968 roku przez zespół dr. Kennetha H. Coop. Polega on na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. W Warszawie test odbył się na stadionie tartanowym warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w sobotnie popołudnie. Osiągnięty wynik można było porównać z tabelą wyników umieszczoną na numerze startowym.

Image
Foto: bieganie.pl

Najlepszy wynik to 3650 metrów. Sam osiągnąłem wynik 3100. Oprócz testu można było wziąć udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Jerzego Skarżyńskiego wraz z Marcinem Lewandowskim, a także pobiec w biegu sztafetowym rywalizując z Marcinem Lewandowskim. Emocji towarzyszącym temu biegowi było wiele, a zabawa znakomita, ponieważ pałeczkami sztafetowymi były butelki z napojem dla sportowców Powerade. Oprócz tych atrakcji można było wypróbować buty z najnowszej kolekcji dla biegaczy firmy adidas.

Ze sportowym pozdrowieniem
Artur Sielski
Barlinek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież