Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wywiad z Eweliną Kordy
Urodziłaś się w Barlinku, często go wspominasz? Oj, często! regularnie też go odwiedzam ze względu na swoją liczną barlinecką rodzinę. Co robisz w tej chwili, gdzie mieszkasz? W tej chwili mieszkam w Warszawie i tu głównie pracuję, choć koncertuję również poza stolicą.

Nie wiem czy wiesz, ale odkąd mieszkańcy Barlinka ujrzeli Cię na ekranie w programie The Voice of Poland zawiązał się Twój Fan Club nawołujący do oddawania głosów na Ciebie. Masz zatem w swoim rodzinnym mieście wielu wielbicieli, którzy z pewnością chcieliby zobaczyć Cię na barlineckiej scenie. Więc pytanie – kiedy koncert?
Tak pozytywny odbiór i Fan Club to dla mnie ogromna niespodzianka i radość, fajnie byłoby wystąpić wraz z zespołem np. na dni Barlinka.

W jaki sposób narodził się w Tobie pomysł na udział w The Voice of Poland?
Pomysł nie wyszedł ode mnie, dostałam propozycję udziału w pre-castingu i po namyśle postanowiłam spróbować.

REKLAMA

Jak współpraca z Nergalem i innymi uczestnikami show? Jak to wygląda za kulisami?
Podczas 'przesłuchań w ciemno' miałam możliwość wyboru trenera. Cieszę się z mojej decyzji, ponieważ okazało się, że Nergal - wielka osobowość sceniczna, to poza tym bardzo wrażliwy i miły gość, nie pozbawiony poczucia humoru. Nie było porad wokalnych, raczej ogólne wskazówki dotyczące szczerego przekazu wykonywanej piosenki. Uwagi techniczne zaś należały do profesjonalistów: Uli Rembalskiej i Zbigniewa Hołdysa. A uczestnicy? Świetni! zwłaszcza moja drużynowa piątka! Ciekawe osobowości i genialni wokaliści, no i główny wygrany - ziomal! :)

Wróćmy może do samych początków. Kiedy zaczęłaś myśleć o śpiewaniu, scenie...?
Odkąd pamiętam, towarzyszyła mi muzyka. Mój tato, żeby mnie uśpić, grał na gitarze i flecie, problem w tym, że budziłam się kiedy przestawał... i tak mi zostało. Od przedszkola śpiewałam, potem doszła wymarzona gra na fortepianie. Skończyłam Liceum Muzyczne w Poznaniu na wydziale Rytmiki, wtedy też odkryłam, że najbardziej lubię śpiewać i komponować piosenki. Skierowałam więc kroki do Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, a następnie ukończyłam studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od tej pory zajmowałam się już zawodowo muzyką.

Image

Znamy Cię z występów w barlineckim zespole Feelows, pamiętamy Cię z występu w programie „Szymon Majewski Show”, gdzie rewelacyjnie sparodiowałaś Lady Gagę, wiemy że koncertujesz u boku Adama Sztaby, czego nie wiemy?
Tak, po drodze jeszcze kilkuletnia współpraca z zespołem Bajm i udział w programach TV chyba wszystkich stacji (ha, ha). Obecnie śpiewam w programie 'Kocham Cię Polsko', pracuję też jako muzyk sesyjny. Ostatnio zaproszono mnie do udziału w koncertach Mietka Szcześniaka, promujących nową płytę.

Czy to co robisz w tej chwili, czyli śpiewasz, daje Ci w jakimś stopniu spełnienie zawodowe? Myślisz, że mogłabyś robić coś innego?
Muzyka i śpiewanie to całe moje życie. Do tej pory nie odkryłam niczego, co w równym stopniu by mnie cieszyło i sprawiało satysfakcję. Jednak do spełnienia zawodowego potrzebne mi własne koncerty z autorską muzyką, nie mogę się już doczekać...

Kapituła Złotej Barlineckiej Gęsiarki przyznała Ci honorowy tytuł Ambasadora Barlinka za promocję miasta. Gratulujemy Ci serdecznie. Co sobie pomyślałaś po otrzymaniu tej wiadomości? Szczęśliwa?
Pomyślałam, że większego zaskoczenia dawno nie doznałam, czy aby na to zasłużyłam??  No dobrze, przetrawiłam i rosnę z dumy!!!

Image

Jakie są Twoje najbliższe plany?
Poza stałymi zajęciami zawodowymi, z początkiem stycznia ostro ruszam do pracy nad swoim krążkiem, żeby zdążył się ukazać do końca 2012r. Mam nadzieję, że się uda.

Pozdrowisz swoich fanów w Barlinku?
Oczywiście, że pozdrowię, w końcu jestem Ewelinka z Barlinka! :)

Z Eweliną Kordy
rozmawiała
M.P.

Foto: Marek Kupczyński

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież