Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Classic Band i Studio Piosenki
Kolejna już rozmowa z cyklu „Cudze chwalicie…”. Tym razem kilka pytań zadaliśmy Zbigniewowi Bocianowi, kierownikowi zespołu Classic Band i Studia Piosenki. Panie Zbyszku, proszę nam coś o sobie opowiedzieć. Mój kontakt z muzyką rozpoczął się w liceum, gdzie grałem w zespole młodzieżowym KLEKS.

Miałem być matematykiem, ale miłość do muzyki zwyciężyła. Grałem z zawodowymi muzykami, więc to w pewnym stopniu mnie ukierunkowało właśnie w tą stronę. Jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kilka lat pracowałem w szkole w Barlinku, współpracowałem z Leokadią Malanowską w Słonecznej Gromadzie. Tak naprawdę skrzydła rozwinąłem w Gorzowie, gdzie pracowałem w Liceum na ul. Puszkina. Zdobywałem wówczas mnóstwo nagród, byłem laureatem przeglądów ogólnopolskich. W pewnym momencie zainteresowałem się gospel i negro spirituals. Właśnie w tej muzyce się spełniałem. Założyłem wtedy zespół Klaster. Braliśmy udział w „Kresowianie” w Gorzowie, gdzie co roku byliśmy laureatem. Tam dopiero narobiliśmy zamieszania. Ale takiego pozytywnego zamieszania. W Barlinku swego czasu prowadziłem zespół Presto i szkoda, że się to rozpadło. Pomagałem kilku znanym zespołom, np. „Mali Gorzowianie”, „Buziaki” oraz licznym zespołom wokalnym, które zdobywały nagrody ogólnopolskie. Przez 30 lat byłem mieszkańcem Gorzowa. Teraz chcę się spełniać w Barlinku.

Zespół Classic Band – proszę nam opowiedzieć o nim.
Zespół Classic Band powstał jako nowa forma muzyczna z inicjatywy mojej i kilku miejscowych muzyków. Jako wiodący repertuar przyjęliśmy standardy muzyki jazzowej i jej okolic oraz utwory o charakterze tanecznym i popularnym. Muzycy, mimo że są amatorami, starają się poprawiać technikę gry i dbać o dobre brzmienie zespołu. Udział w zajęciach sprawia nam autentyczna przyjemność i jest formą spełniania się w instrumentalnej grze zespołowej. W tej chwili w zespole gra 6 osób – Zbyszek Bocian – instrumenty klawiszowe, Mieczysław Pyciak - puzon, Wiktor Olszewski – gitara basowa, Andrzej Galbarczyk - saksofon, Tomek Piotrowski - perkusja oraz Dawid Dziubiński - skrzypce. Jednak dla poprawy brzmienia zespół poszukuje jeszcze jednej osoby, która gra na instrumentach dętych. Mile widziana również osoba z uzdolnionym i dojrzałym głosem. Zapraszamy w każdy czwartek od 17 do 19 w budynku Europejskiego Centrum Spotkań przy ul. Leśnej.

REKLAMA

Przy jakich okazjach możemy Was posłuchać? Krótko mówiąc – gdzie gracie?
Zespół swoją grą uświetnia takiej imprezy jak np. Dzień Kobiet, wernisaże w Muzeum Regionalnym i miejscowych hotelach, Majówka na barlineckim Rynku, Noc Muzeów, Festiwal Szachowy. Jesteśmy w sumie na wszystkich imprezach organizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury lub Burmistrza Barlinka. Bardzo nam miło, że jesteśmy zapraszani i prosimy o więcej.

Panie Zbyszku, od pewnego czasu słychać również o Pana „nowym dziecku”, projekcie „Studio Piosenki”.
Inicjatywa Studia wyszła od Dyrektor BOK Brygidy Liśkiewicz. To tak jakby kontynuacja zespołu Presto, który prowadziłem. Moje zadanie to przygotowanie wokalne wszystkich, którzy chcą śpiewać. Planujemy występy na imprezach okolicznościowych i plenerowych. W przyszłości chcemy brać udział w festiwalach. Przede wszystkim chcemy się rozwijać i zachęcać innych do śpiewania.

Classic Band i Studio Piosenki – były już wspólne koncerty?
Padła propozycja wspólnego kolędowania w dużym Kościele. Oczywiście przystaliśmy na tą prośbę z ogromną przyjemnością. Drugi koncert odbył się w kościele przy ul. Bonifacego. Oba koncerty bardzo się podobały i naszym zdaniem zostały ciepło przyjęte. Chcemy kontynuować to wspólne granie i śpiewanie. Czekamy więc na propozycje…

Ze Zbigniewem Bocianem
rozmawiała M.P. 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież