środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1

IX Mistrzostwa Barlinka
W ostatnią niedzielę po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Barlinka w Kolarstwie Górskim. Na starcie stanęło 231 zawodników, z czego 158 wystartowało na dystansie Mini (40 km), 73 na dystansie Mega (70 km). Bazą jak co roku był Ośrodek Wypoczynkowy Janowo.

Po raz pierwszy tegoroczna trasa przebiegała niemal przez centrum Barlinka. Rywalizujących kolarzy można było zobaczyć m.in. na Promenadzie Widokowej oraz w Parku Delta - startujących na dystansie Mini dwukrotnie, a na dystansie Mega aż czterokrotnie.

W rywalizacji na dystansie Mini zwyciężył Tomasz Dopierała (2 Koła Poznań) z czasem 1:21:29, wyprzedzając o 7s. Dawida Wieczorkiewicza (UKS "Sportowiec" Piła) i o 10s. Wojciecha Czeterboka (Superior MTB ENERGY Team).

Wśród startujących zawodników było 7 zawodników z Barlinka. Najwyżej sklasyfikowani zostali: Roman Grzemski (Corratec Team) - 3. miejsce w kategorii M-4 i Mirosław Sulikowski 3. miejsce w kategorii M-6+. Dalsze miejsca zajęli:
Kategoria M-2: Maciej Miler - 24. miejsce
Kategoria M-3: Radosław Poździk (Barlinecka Grupa Kolarska) - 17. miejsce, Jarosław Baran- 36. miejsce
Kategoria M-4: Jan Pawłowski - 28. miejsce
Kategoria M-5: Jan Śliwa - 12. miejsce

Na najdłuższym dystansie walka o zwycięstwo trwała do samego końca pomiędzy Kacprem Szczepaniakiem (Grzybkowo) i Mateuszem Mrozem (Rybczyński S. Oliver MTB Team). O sekundę lepszy okazał się Szczepaniak, wygrywając z czasem 2:29:06. Trzeci na mecie zameldował się Dariusz Hlek (2x3 Bike Taem) z niemal dwuminutową stratą. Jedynym startującym na tym dystansie zawodnikiem z Barlinka był Andrzej Jaroszonek (Corratec Team), który w kategorii M-5 zajął najniższe miejsce na podium.

Wyniki maratonu MTB w Barlinku:   Mega (pdf)  >>>    Mini (pdf)  >>>