Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Image
Pomysł na nudę
Dnia 05.06. na terenie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Barlinku odbył się kolejny Gminny Festyn Sportowo – Rekreacyjny. Zabawą uczniowie naszej gminy obchodzili Dzień Szkół bez Przemocy. W turnieju udział wzięli uczniowie ze SP z Mostkowa, SP Nr 4, PG Nr 2, Gimnazjum dla Dorosłych i PG Nr 1 z Barlinka.

 Spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować ogólnopolski DZIEŃ SZKÓŁ BEZ PRZEMOCY. Celem naszej akcji profilaktycznej była integracja międzyszkolna oraz ukazanie młodzieży możliwości spędzania wolnego czasu w grupie bez PRZEMOCY. Kampania ta ma charakter ogólnopolski. Rocznie przyłączają się do niej tysiące szkół z całego kraju.  Na początek każda z uczestniczących w festynie szkół zaprezentowała krótką prezentację, pod hasłem : „Poznaj mnie lepiej zanim cokolwiek o mnie powiesz”.

REKLAMA

Następnie odbył się konkurs plastyczny, pod hasłem: „JA – mogę sprzeciwić się przemocy”. Później odbyły się konkurencje sportowe: bieg z piłką na paletce, przeciąganie szarfy, kozłowanie, skoki dodawane oraz inne. Myślą przewodnią konkurencji rekreacyjnych była wspólna wspaniała zabawa, dlatego też zespoły został utworzone na zasadzie integracji szkół. W tym konkursie wszyscy zajęli pierwsze miejsce! Dla kibiców została przewidziana konkurencja na wymyślenie okrzyku dopingującego zabawę fair play, z uwzględnieniem haseł kampanii Szkoła bez przemocy i Zachowaj Trzeźwy Umysł. W zabawę włączono również opiekunów, którzy musieli rzucać piłką lekarską. Na koniec rozdano nagrody.

Zwycięzcą okazało się Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Barlinku, drugie miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum N1 oraz SP w Mostkowie. Trzecie miejsce zajęły: SP Nr 4 oraz Gimnazjum dla Dorosłym. Serdecznie gratulujemy!! Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Barlinku Pan Zbigniew Lewandowski, serdecznie dziękuje uczestnikom za wspólną zabawę, a Pani Elizie Stefaniuk – pełnomocnikowi Burmistrza do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, za wsparcie finansowe. Szczególne podziękowania również dla pani Małgorzaty Kubik za pomoc w organizacji imprezy.

Organizatorki:
Monika Hawryluk
Kinga Lewandowska

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież