Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Niech żyje Królowa!

23 czerwca to drugi już dzień Barlineckich Świętojanek, czyli Dni Barlinka 2012. Piękna słoneczna pogoda od wczesnych godzin przedpołudniowych, przyciągnęła mieszkańców naszego miasta do Klubu Żeglarskiego „Sztorm”, gdzie całkowicie za darmo można było popłynąć w rejs po Jeziorze Barlineckim.

fotorelacja

Drugie z naszych jezior – Chmielowe – zgromadziło z kolei miłośników wędkowania, na III turze Grand Prix dla dzieci i młodzieży do lat 18. Ten dzień to również pożegnanie Królowej Puszczy Barlineckiej 2011. W kawiarni artystycznej „Panorama” na spotkaniu, w którym uczestniczyły władze miasta, powiatu oraz gości z miast partnerskich, Królowa 2011 Ewelina Pasternak złożyła sprawozdanie z całorocznej działalności i podziękowała wszystkim, którzy przez ten cały rok jej pomagali i ją wspierali. Tam też spełniła swój ostatni królewski obowiązek – odsłoniła Ogród Królowej – który można zobaczyć przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Miejmy nadzieję, że będzie on atrakcją zarówno dla turystów jak i mieszkańców Barlinka.

REKLAMA

W tym roku organizatorzy Dni Barlinka zmienili lokalizację imprezy. Odbyła się ona na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, czyli popularnym Ekonomiku. Sobotnie muzyczne świętowanie rozpoczął zespół Septet Band z Myśliborza. Tuż pod sceną pleciono wianki, za które po występie Bandu wręczono nagrody. Jury w składzie: Elżbieta Wrońska, Grażyna Bartkiewicz oraz Anna Mioduszewska nagrodziła prace następujących Pań – miejsce I – Władysława Czubakowska, miejsce II – Malwina Wolańczyk, miejsce III – Władysława Pałgan, miejsce IV – goście z miasta partnerskiego Prenzlau. Po raz drugi w Barlinku teatr Remedium działający przy Barlineckim Ośrodku Kultury wystawił sztukę „Legenda o Barlineckiej Gęsiarce”, po której barwnym korowodem z promenady przywędrował orszak Królowej Puszczy Barlineckiej.

Na scenę weszła ustępująca z tronu Ewelina Pasternak, która oddała insygnia władzy swojej następczyni. Od tej chwili, nową Królową Puszczy Barlineckiej, władającą od 23 czerwca 2012 jest Martyna Wróblewska. Pierwszym obowiązkiem nowej Królowej było pasowanie nowych Skrzatów, będących od tej pory Jej opiekunami. Królowa otrzymała również mnóstwo życzeń i podarunków od gości z miast partnerskich. Po koronacji Królowa Puszczy Barlineckiej w specjalnie przygotowanych namiocie podpisywała swoje zdjęcia i rozdawała mieszkańcom Barlinka.

Image
Foto: Marek Kupczyński

Tego dnia gościliśmy jeszcze jednego ważnego gościa – najsłynniejszego polskiego kucharza – Roberta Sowę. Na stoisku Stowarzyszenia Sieja nasz gość przygotowywał potrawy z czterech gatunków ryb, które później oczywiście rozdawał. Ci, którym się poszczęściło, otrzymali również książeczkę z przepisami Mistrza kuchni. Robert Sowa podpisał się także na ceramicznym liściu, które zawiśnie na barlineckim Drzewie Sław.

Fani dobrego rocka nie zawiedli się chyba przychodząc na koncert Guitar Shop – Jacek Wójcicki – Rock Band. Jednak wszyscy czekali na gwiazdę wieczoru, którą była Sheyla Bonnick's BONEY M. Zespół dał prawie dwu godzinny koncert, podczas którego wysłuchaliśmy ich największych przebojów. Drugi dzień Barlineckich Świętojanek zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, której przewodził Dj Tommi.
M.P.

Więcej zdjęć >>>

Foto: M.P.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.