Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Spełniliśmy 5 marzeń!
Z okazji swoich 5-tych urodzin Galeria Askana zorganizowała akcję, której celem było spełnienie marzeń piątki dzieci z województwa lubuskiego – podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Za każdą osobę, która odwiedziła w sobotę 29 września do godz. 19.00 Galerię, Askana miała przeznaczyć 1 zł na realizację pięciu marzeń!

Wielki finał, na który wszyscy oczekiwali w napięciu, odbył się o godz. 19.20. Do tej godziny Galerię odwiedziło ponad 17 tysięcy osób. Aby spełnić marzenia piątki dzieci potrzebnych było 21400 osób. Podczas wielkiego finału Niall O’Higgins Dyrektor Zarządzający firmy Caelum Development – właściciela Galerii Askana, zaskoczył wszystkich. Mimo, że liczniki pokazywały ponad 17 tysięcy osób, które przyłączyły się do akcji Niall O’Higgins powiedział wymownie: „Mamy do realizacji 5 marzeń, ale mam czek tylko na jedną kwotę – 21.400 zł!”.

Monika Piaskowska – koordynator gorzowskiego Oddziału Fundacji Mam Marzenie, która odebrała czek, nie kryła wzruszenia. Ogłoszeniu wyników towarzyszyła radość wszystkich zgromadzonych. Cel został osiągnięty – możliwym będzie zrealizowanie 5 marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. „Ten dzień był rekordowy pod względem liczby osób, która odwiedziła Galerię. Do momentu finału liczniki odwiedzin zarejestrowały ponad 17 tys. osób, natomiast w całym dniu odwiedziło nas prawie 20 tysięcy! Ten rekordowy wynik świadczy o tym, jak dużym poparciem cieszyła się akcja wśród mieszkańców całego regionu” – zaznacza Agnieszka Tomczak-Tuzińska – dyrektor marketingu w Caelum Development.

Dzięki wszystkim osobom, które tego dnia odwiedziły Galerię Askana Daniel z Żagania otrzyma upragniony Xbox z Kinectem, Dominika z Nowogrodu Bobrzańskiego spełni swoje marzenie o perkusji z talerzami, Marta z Nowogardu Bobrzańskiego otrzyma gitarę elektryczną, 11-sto letni Miłosz z Trzcianki zrealizuje marzenie o ipadzie, a z kolei Paulina z Zawady pod Zieloną Górą wyjedzie do Disneylandu.

REKLAMA

Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom, bez których realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Galeria Askana i Fundacja Mam Marzenie przez cały dzień zapewniły mnóstwo atrakcji. Najmłodsi spotkali się z bohaterami bajek, czekały na nich dmuchane zjeżdżalnie oraz umiłowana przez wszystkich wata cukrowa. Czas umilały również pokazy Policji i militarnej grupy rekonstrukcyjnej. Na scenie nie zabrakło efektowanych pokazów tańca oraz zumby. Wystąpili też m in. Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka, zespoły: „Aluzja”,  „Buziaki”, „Kontra Mini”, „Pampalary” z Tuczna oraz „Uśmiechy” z Barlinka.

5-te urodziny Galerii Askana okazały się wyjątkowe. Każdy, kto choć na chwilę pojawił się w Galerii przyczynił się do zrealizowania celu – spełniliśmy wspólnie 5 marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Przez 9 lat spełniła ponad 4000 największych dziecięcych pragnień. To ponad 4000 szczęśliwych małych pacjentów! Kolejne chore dzieci czekają na swój szczęśliwy dzień.

AS 

Foto: Piotr Stanisławski i Dariusz Dybiński

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież