wtorek 6 grudnia 2022r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Moczydło ma dobrą wodę

Zakończyła się budowa sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody w Moczydle.  Projekt budowlany na realizację inwestycji został wykonany w 2009 roku, przez Przedsiębiorstwo  Inżynierii Sanitarnej  „KRENON” z  Gorzowa Wlkp. Wykonawcą  inwestycji był Zakład Inżynieryjno-Budowlany Adama Bulanowskiego z Nowogródka Pomorskiego.

 

Inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2010 roku. W jej ramach wybudowano sieć wodociągową, o długości 4,2 km oraz 54. przyłącza wodociągowe, ze studniami pomiarowymi dla odbiorców indywidualnych oraz  stację uzdatniania wody. Wartość inwestycji  wyniosła 1,6 mln zł brutto. Uzyskała ona dofinansowanie z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, w wysokości 682 tys. zł.

REKLAMA

Na uroczyste oddanie inwestycji do użytku przybyli m.in. burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, jego zastępczyni Amelia Pakosz, radni barlineckiej Rady Miejskiej, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego „Płonia” sp. z o.o. Zbigniew Burdziński, wraz z pracownikami. Był ksiądz Dziekan Kanonik Bronisław Lose, który nową inwestycje poświęcił. Byli także barlineccy uczniowie. Zabrakło tylko mieszkańców Moczydła, ale jak zapewniał burmistrz Z. Siarkiewicz, udzielali się oni bardzo aktywnie w momencie powstawania koncepcji całej inwestycji.
Js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.