pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Moczydło ma dobrą wodę

Zakończyła się budowa sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody w Moczydle.  Projekt budowlany na realizację inwestycji został wykonany w 2009 roku, przez Przedsiębiorstwo  Inżynierii Sanitarnej  „KRENON” z  Gorzowa Wlkp. Wykonawcą  inwestycji był Zakład Inżynieryjno-Budowlany Adama Bulanowskiego z Nowogródka Pomorskiego.

 

Inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2010 roku. W jej ramach wybudowano sieć wodociągową, o długości 4,2 km oraz 54. przyłącza wodociągowe, ze studniami pomiarowymi dla odbiorców indywidualnych oraz  stację uzdatniania wody. Wartość inwestycji  wyniosła 1,6 mln zł brutto. Uzyskała ona dofinansowanie z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, w wysokości 682 tys. zł.

REKLAMA

Na uroczyste oddanie inwestycji do użytku przybyli m.in. burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, jego zastępczyni Amelia Pakosz, radni barlineckiej Rady Miejskiej, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego „Płonia” sp. z o.o. Zbigniew Burdziński, wraz z pracownikami. Był ksiądz Dziekan Kanonik Bronisław Lose, który nową inwestycje poświęcił. Byli także barlineccy uczniowie. Zabrakło tylko mieszkańców Moczydła, ale jak zapewniał burmistrz Z. Siarkiewicz, udzielali się oni bardzo aktywnie w momencie powstawania koncepcji całej inwestycji.
Js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.