BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 6 lutego 2023r.   imieniny: Antoni, Dorota, Szymon

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Jamajskie Walentynki
JAMAJSKIE WALENTYNKI wszystko już pewne!! Impreza odbędzie się 16.02. Gwiazdą wieczoru będzie Wrocławski Natural Dred Killaz. Jamajskie Andrzejki pokazały, że  można zorganizować imprezę nakręcaną Jamajskimi wibracjami a ludzie pokojowo i bez większych problemów bedą się dobrze bawili, dlatego też spotkaliśmy się z wielką życzliwością Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury, za która serdecznie dziękujemy.

Natural Dread Killaz - pochodząca z Wrocławia grupa muzyczna grająca mieszankę reggae i dancehall. Zespół założyli dwaj bracia - Mesajah i paXon, w miarę upływu czasu do grupy dołączyli kolejni członkowie.Muzyka Natural Dread Killaz nawiązuje do nurtu nowoczesnego, europejskiego tanecznego reggae i dubu.

Natural Dread Killaz to młoda, niezwykle utalentowana wrocławska formacja. Ich muzyka to ekscytująca i wybuchowa mieszanka reggae, dancehallu, ragga i hip hopu. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie otwierając się na nowe wpływy i brzmienia. To dzięki nim właśnie muzyka nabiera świeżości i nowoczesnej dynamiki! Reggae od zarania dziejów było przede wszystkim muzyką do zabawy i tańca. Natural Dread Killaz pamiętają o tym i dla tego w trakcie koncertów starają się rozgrzewać parkiety do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów! Płyta zespołu „Naturalnie”, która została wydana w 2005r okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń w roku na błyskawicznie rozwijającej się polskiej scenie reggae.

Image
Natural Dread Killaz brali udział w Vena Festival, zajęli 4 miejsce.

Zobaczcie Natural Dread Killaz - Biba

Zespół założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole rolę wokalistów i producentów. Po pierwszych koncertach i publikacji w internecie utworu "Obudź w sobie lwa" zespół zaczął robić karierę. Grupą zainteresowano się zarówno w reggae'owym jak i rapowym środowisku. Zespół wystąpił m.in. z francuskim Soundkail oraz polskimi składami; WWO, K.A.S.T.A. skład, Abradab, Dj Feel X, Indios Bravos).

Oprócz Mesajaha i paXona na płycie "Naturalnie" zaśpiewała Natty, wnosząca na płytę stylistykę R'n'B i soulową. Osobą współtworzącą zespół jest również Yanaz - nawijacz, który przygodę z muzyką rozpoczynał tworząc rap.

Najpopularniejszym utworem Natural Dread Killaz jest "Biba!" , utwór oparty na oryginalnym, opracowanym przez zespół rytmie (riddimie). Piosenkę doceniła wrocławska filmowa „Grupa 13" , zapraszając Natural Dread Killaz do udziału w teledysku "Raptowne realia". "Biba!" ukazała się także na wysokonakładowym samplerze promocyjnym Blend Records 2005.

info o zespole zaczerpniętre z www.wikipedia.pl

Ponizej preznetujemy intro do wideo blog-u NDK składający się z 24 odcinków

{jgflv file:=[http://stream.nadaje.com/relaz/tivi/NDK/spot2_150_720x576_15fps.flv] width:=[400] height:=[350] autostart:=[false]}

Daniel Powązka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.