środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1
Pogoń - Energetyk 1:0
Pogoń Barlinek w meczu 28 kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi Bałtyckiej pokonała 1:0 Energetyka Gryfino. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 45 minucie Kacper Stukonis. Zwycięstwo zapewnia naszemu zespołowi utrzymanie się na trzecioligowym froncie.

Mecz w pierwszej połowie nie był porywającym widowiskiem. Lepsze wrażenie robili piłkarze z Gryfina, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. W 2minucie w polu karnym gospodarzy szarżował Aleksandrowicz, ale jego dośrodkowanie wyłapał Wolarek. W następnych minutach Pogoń wykonywała dwa rzutu wolne jednak po dośrodkowaniu B. Kubiaka i strzale Świtaja futbolówka minęła bramkę gości. W 26min doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Brzeziański znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie umieścił piłkę w bramce Pogoni.

Energetycy cieszyli się z objęcia prowadzenia gdyż arbiter wskazał na środek boiska. Zawodnicy z Barlinka natomiast protestowali uważając, że chwile wcześniej faulowany był Świtaj. Arbiter zamiast od razu skonsultować się ze swoim asystentem pokazał żółtą kartkę kapitanowi Pogoni, która wyklucza go z udziału w następnym meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Sędzia po chwili wahania udał się jednak na rozmowę ze swoim kolegą i zmienił swoją decyzje nie uznając gola i dyktując rzut wolny dla gospodarzy. Taka decyzja wywołała z kolei wściekłość wśród ekipy z Gryfina i mecz stał się bardzo nerwowy. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie Stukonis zdecydował się na strzał z woleja z 30m i piłka wylądowała niemal w okienku bramki gości – gol stadiony świata.

Druga odsłona meczu  była dużo ciekawsza od pierwszej. W 48 minucie po faulu B. Kubiak goście mieli rzut wolny z 17m jednak uderzenie Szycha trafiło w barlinecki mur. W odpowiedzi strzał Świercza z ostrego kąta w długi róg o centymetry minął słupek bramki Energetyka. W 67 minucie Ziajka znalazł się sam w polu karnym lecz zamiast uderzać na bramkę podawał do Rozmarniewicza, którego uprzedził  obrońca z Gryfina. Trzy minuty później po błędzie Suterskiego Kutasiewicz znalazł się w dogodnej sytuacji jednak ambitny powrót M. Kubiaka zapobiegł utraty gola.

W 80 minucie sam na sam z Horodyskim znalazł się Ziajka jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz  Energetyka zażegnał niebezpieczeństwo. Goście w końcówce spotkania ambitnie dążył do wyrównania ale strzały Kutasiewicza i Igbokwe pewnie obronił Wolarek. W doliczonym czasie gry piłkę po mocnym strzale z ostrego kąta Świercza na rzut rożny wybił golkiper z Gryfina i po chwili arbiter zakończył zawody.

Pogoń: Wolarek - Bil, Suterski, M. Kubiak, B. Kubiak - Stukonis, Świtaj (88' Kuziel), Wiśniewski, Gieniec (55' Rozmarniewicz), Świercz - Ziajka (89' Sobczak).

Energetyk: Horodyski - Pawłowski, Stasiak, Sierant, Szych, Grąbczewski (65' Mickiewicz), Igbokwe, Łazarz (60' Kutasiewicz), Żeglin, Aleksandrowicz, Brzeziański (83' Jasiak).