środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1
Kolejny medal dla ZSP NR 1
W dniach 18-19 czerwca w Łodzi odbył się Ogólnopolski Finał w Biegach Rozstawnych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zawody obejmowały dwie konkurencje sztafetowe: sztafetę 4x100 i sztafetę szwedzką, gdzie każdy kolejny zawodnik ma do przebiegnięcia 100, 200, 300 i 400m.

Uczestnictwo w zawodach zapewnione miały szkolne zespoły sztafetowe, które zajęły pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku zdobywając mistrzostwo województwa w sztafecie szwedzkiej chłopców reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim.

W sumie w tej konkurencji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych do zawodów zgłoszonych zostało 17 ekip, które podzielono na trzy serie biegowe, a do ścisłego finału kwalifikowało się osiem drużyn z najlepszym czasem. Nasza szkoła został przydzielona do serii trzeciej, gdzie biegnąc po torze piątym pewnie wygrała swoją serię eliminacyjną, poprawiając rekord szkoły o blisko 0,5 sekundy. Uzyskany czas to 2:04.48 i był piątym czasem pośród wszystkich biegów eliminacyjnych.

W biegu finałowym nasza sztafeta w wyniku uzyskanego rezultatu zostaje rozstawiona na niewygodnym siódmym torze. Od pierwszego strzału startera na bieżni rozgorzała walka o medale. Bieg ten okazał się najbardziej zaciętym biegiem tych mistrzostw, a o końcowej kolejności na mecie decydowały centymetry. Sytuacja na bieżni zmieniała się kilkakrotnie, a przez kilkadziesiąt metrów nasi zawodnicy nawet prowadzili. Ostatecznie kończący sztafetę Piotr Mucha wpada na linię mety trzeci i tonie w objęciach uradowanych kolegów. Nasi chłopcy biegnąc w składzie; Emanuel Kuziel, Majocha Mateusz, Patryk Hładuniuk i Piotr Mucha po raz kolejny poprawiają rekord szkoły i to o ponad 2 sekundy. Uzyskany czas to 2:02.17 pozwala zdobyć brązowe medale w Ogólnopolskim Finale Sztafety Szwedzkiej. Opiekunem medalistów był nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Bednarek.

Jest to już kolejny ogólnopolski medal naszych uczniów zdobyty w tym roku szkolnym. Poprzedni w kwietniu, także brązowy zdobyli chłopcy w biegach przełajowych. Sukces ten mógł zostać osiągnięty dzięki wsparciu dyrekcji szkoły, oraz  Rady Rodziców przy ZSP nr 1.