BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Milion dla szpitala

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej Barlinka omawiano temat wsparcia przez Gminę Barlinek budowy nowego skrzydła szpitala w Barlinku. Przypomnijmy, że barlinecki szpital został w ostatnim czasie sprywatyzowany (przekształcony w spółkę z o.o.). Jedynym udziałowcem dotychczas był Powiat Myśliborski, którego ustawowym zadaniem jest właśnie opieka zdrowotna.

   

Zasadniczym celem przekształcenia było umorzenie długu ciążącego na szpitalu, jako jednostce samorządowej. Również dzięki temu szpital mógł rozpocząć realizację rozbudowy z pozyskaniem środków zewnętrznych. Niestety Powiat Myśliborski jako właściciel nie był w stanie wyłożyć środków nawet na wkład własny.
 
Rada Miejska Barlinka w drodze uchwały wyraziła zgodę na zakup udziałów Szpitala w Barlinku Sp. z o.o. w wysokości  1 miliona zł. Kwota ta uzupełni wkład własny już rozpoczętej inwestycji i zagwarantuje tej jednostce (miejmy nadzieję) stały wzrost jakości usług.

REKLAMA

Cel oczywiście chwalebny - istnienie i rozwój szpitala w Barlinku, warto się jednak zastanowić, czy po stronie władz powiatowych będziemy kiedyś mogli liczyć na równie dużą życzliwość jak w powyższym przypadku?

 

 

 

Milion złotych zainwestowany w szpital daje pewne prawa, jak w każdej spółce prawa handlowego, ale udział gminy będzie stosunkowo niewielki. Rada Powiatu w przyszłości może zechcieć sprzedać swoje większościowe udziały aby pokryć długi i uniknąć upadłości. Wtedy naszym radnym pozostanie tylko rola cichego obserwatora, podobnie jak odbyło się to w ostatnim czasie z Formacją Słońce.

MIKA

Image

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.