Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
W 15 dni dookoła Polski
Marek Zadworny (Klub Rowerowy Gryfland), inicjator przedsięwzięcia wraz z Henrykiem Ziębą (Szerszeniem Trzebnica) oraz Zbigniewem Dudasem (Barlinek) pokonali 4000 km w zaledwie 15 dni, jadąc na rowerze wzdłuż granic naszego państwa, bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord.

 

W zeszłym roku Marek Zadworny i Roman Węglarski zdobyli rekord Polski, w 16 dni pokonując trasę o długości 4000 km. Jak przyznaje Roman była to podróż bardzo wymagająca fizycznie i psychicznie, ale też dająca ogromną satysfakcję i wiele niezapomnianych wspomnień. Pan Roman osobiście namawiał swojego kolegę z drużyny Szerszenie Trzebnica – Henryka Ziębę do próby pobicia jego rekordu i udziału w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Wraz z trzebniczaninem w tegorocznej edycji wydarzenia wystartowali: Marek Zadworny (Rewal) oraz Zbigniew Dudas (Barlinek).

Warto dodać, że o sukcesie informowała telewizja Eurosport podczas relacji z Tour de France.

REKLAMA

Kolarze wyruszyli w podróż 5 lipca, a na metę dotarli 19 lipca. Trasa poprowadzona była jak najbliżej granic kraju wraz z dojazdem do miejsc, które są najdalej wysuniętymi miejscami w Polsce: Świnoujście, Hel, Mierzeja Wiślana, Wołosate, Wiżajny, Zakopane, Bogatynia, Nowe Warpno oraz górskie przejazdy przez Bieszczady, Ząb, Gubałówkę, Przełęcz Krowiarki, Szczyrk i Przełęcz Salmopol, Wisłę (Zameczek), Kubalonkę, Puchaczówkę, Czarną Górę, Zieleniec, Karłów wreszcie Przełęcz Okraj. Dystanse i czasy przejazdów z poszczególnych dni:
1 dzień – 360 km, czas 13 g: 35 min
 2 dzień – 230 km, czas 9 g: 02 min
 3 dzień – 240 km, czas 12 g: 36 min
 4 dzień – 375 km, czas 14 g: 53 min
 5 dzień – 320 km, czas 13 g: 11 min
 6 dzień – 325 km, czas 11 g: 54 min
 7 dzień – 245 km, czas 11 g: 22 min
 8 dzień – 285 km, czas 13 g: 39 min
 9 dzień – 185 km, czas 9 g: 28 min
 10 dzień – 245 km, czas 10 g: 23 min
 11 dzień – 185 km, czas 11g: 17 min
 12 dzień – 235 km, czas 11 g: 17 min
 13 dzień – 300 km, czas 13 g: 26 min
 14 dzień – 210 km, czas 10 g: 32 min
 15 dzień – 257 km, czas 11 g: 25 min

Źródło: Kurier Trzebnicki

Zbyszek Dudas swój udział w Maratonie Dookoła Polski poświęcił wieloletniemu przyjacielowi, który zaraził go pasją kolarstwa i pomógł wznieść się na sam szczyt -  Benkowi Gubale, był jego przewodnikiem przez świat sportu oraz mistrzem tej kategorii.

***

Marek Zadworny K.R.Gryfland Rewal - relacja
W ubiegłym roku kiedy wraz z Romkiem Węglarskim ukończyliśmy III Maraton Rowerowy Dookoła Polski 4000km w 16dni uważałem, że przejazd w krótszym czasie w takim tempie na rowerach które z sakwami ważyły 25kg jest mało realny - wręcz niemożliwy. Trzeci już raz mówiłem sobie że nigdy więcej, koniec z szaleństwami i tak dalej. Jednak czas leczy rany... okres zimowy to czas na myślenie i jako że już co niektórzy mówią że to już jest u mnie psychiczne / ja zresztą samokrytycznie myślę że wariat jestem / ale to cholera ciągnie strasznie i pomyślałem że chyba trzeba pojechać po raz czwarty[...]

Znalazłem dwóch chętnych - Henia Ziębę z Trzebnicy i Zbyszka Dudasa z Barlinka i zaczęła się praca związana z organizacją maratonu. Ktoś gdzieś na forum napisał po cóż oni to robią? Takie samo pytanie mogę zadać setkom czy tysiącom uczestników maratonów - po co? No cóż - odpowiedż jest bardzo prosta - dla zdrowia, dla propagowania długodystansowej jazdy na rowerze i wreszcie dla własnej satysfakcji[...]  więcej >>>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież