poniedziałek 5 grudnia 2022r.   imieniny: Gerald, Krystyna, Saba

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Mistrzostwa Polski NW

07 września na Stadionie Miejskim im. B. Bagińskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Nordic Walking w ramach Pucharu Bałtyku Nordic Walking oraz II Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking Euroregionu Pomerania. Do Barlinka zjechało blisko 400 zawodników w całej Polski, aby zmierzyć się  w kategoriach kobiet i mężczyzn na dystansach: 5 km (9 kategorii wiekowych), 10 km (5 kategorii wiekowych) oraz 20 km (start otwarty).

 

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali: Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Pełnomocnik Burmistrza ds. nordic walking Katarzyna Mielcarek, gość specjalny zawodów Tomasz Kucharski, sędzia główny Krzysztof Walczak oraz Królowa Puszczy Barlineckiej, która wraz ze swym orszakiem wjechała na teren stadionu białym kabrioletem. Po dokonaniu rejestracji, pobraniu numerków oraz chipów, zawodnicy wyruszyli w trasy leśnymi ścieżkami zabezpieczonymi przez Straż Pożarną. Na trasie stała też młodzież, która udzielała informacji co do dalszego kierunku trasy oraz sędziowie, którzy bacznie przyglądali się czy zawodnicy prawidłowo technicznie maszerują z kijkami.

Oprócz Mistrzostw Polski 07 września rozegrano również II Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking Euroregionu Pomerania, gdzie  przyznano Puchar Burmistrza Barlinka za najlepszy czas open na dystansach  5, 10 i 20 km, w tym dla dzieci i młodzieży na dystansie 5 km. Po dotarciu na metę wszystkie osoby biorące udział w zawodach otrzymały medale pamiątkowe oraz pakiety startowe, w których znalazły się koszulki „Barlinek to mnie rusza”, bony na posiłek oraz materiały informacyjne o naszym mieście.

REKLAMA

Tradycyjnie już w dniu zawodów, wśród uczestników losowane były nagrody rzeczowe. W tym roku „do zgarnięcia” był m.in. pulsometry, plecaki, przysmaki z Puszczy Barlineckiej, kije do nordic walking oraz oczywiście rower, którego właścicielem został jeden z wychowanków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieciom „Bratek” w Barlinku. Miło nam również poinformować, że Gmina Barlinek otrzymała specjalną nagrodę – za najlepsze zawody nordic walking w Polsce. Nagrodę na ręce Burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza wręczył sędzia główny zawodów Krzysztof Walczak.

Tuż po rozpoczęciu zawodów przygotowano niespodziankę dla wspomnianego wcześniej Krzysztofa Walczaka, który oprócz tego, że jest sędzią nw, jest również właścicielem portalu chodzezkijami.pl – najlepszego portalu o nordic walking w Polsce. W tym roku portal obchodzi swoje trzecie urodziny. Z tej okazji najmłodsze uczestniczki tegorocznych zawodów wręczyły specjalnie przygotowany tort oraz zaśpiewały razem z zawodnikami „Sto lat”.

Uroczystego wręczenia medali i pucharów dokonali: Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Królowa Puszczy Barlineckiej wraz z Boginką Morianą, Dyrektor Europejskiego Centrum Spotkań Brygida Liśkiewicz, Gość Specjalny Tomasz Kucharski oraz Katarzyna Mielcarek. Podczas zawodów odbyła się również część artystyczna, w której wystąpiła Fabryka Tańca Barlinek. Imprezę poprowadził Jarosław Bednarek.

Zawody realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Wyniki 5km >>> 
Wyniki 10km >>>
Wyniki 20km >>> monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.