Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Puchar Bałtyku Nordic Walking

W dniach 29.11. - 01.12. w Łebie, odbyły się ostatnie w tym roku zawody Nordic Walking w ramach „Pucharu Bałtyku” oraz podsumowanie całego cyklu. Impreza odbywała się pod patronatem twórcy Nordic Walking Marko Kantanewa oraz Burmistrza i Rady Miasta Łeba. Głównym organizatorem był hotel „Zdrowotel”.

 

Łeba po raz kolejny okazała się znakomitym miejscem do uprawiania Nordic Walking. Znakomicie przygotowana o dużym stopniu trudności trasa wiodła między innymi ulicami Łeby, plażą, a nawet nabrzeżem portowym.  Na starcie 5,5 km pętli zameldowały się ekipy z Trójmiasta, Fromborka, Słupska… oraz z Barlinka. W sumie prawie 150 zawodniczek i zawodników.

Pogoda po raz kolejny okazała się dla kijkarzy łaskawa i po deszczowej nocy, sobota była sucha i prawie bezwietrzna. Start wyznaczono na godzinę jedenastą. Pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy na dystansie dłuższym (dwie pętle), a po krótkiej przerwie pozostali. Relację z zawodów można było zobaczyć na antenie Polsatu oraz na portalu „Chodzę z kijami”.

REKLAMA

Mimo, że nie wszyscy zawodnicy naszej drużyny „Barlinek to mnie rusza”, byli w pełni sił (długi ciężki sezon, kontuzje), to zawody ukończyliśmy zdobywając 12 miejsc medalowych na poszczególnych dystansach i kategoriach. Dekoracja sobotnich zmagań odbyła się w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec, gdzie zawodnicy zostali przewiezieni autokarem. Jedną z sobotnich atrakcji była kąpiel Morsów Łebskich, Gdyńskich i zaprzyjaźnionych z nimi amatorów kąpieli zimowych. Cieszy fakt integracji tych dwóch środowisk, co skutkuje powiększającą się grupą jednych i drugich!

Trzeci dzień – niedziela, był dniem podsumowania. Wszyscy spotykają się na dekoracji całego cyklu Pucharu Bałtyku. Niektórzy już od dawna wiedzieli, że mają zagwarantowane miejsce na podium, inni wywalczyli je w sobotę, a jeszcze inny całkowicie zaskoczeni wywołani zostali do dekoracji przez spikera całego trzydniowego wydarzenia Ryszarda Różyckiego. Barlineccy „nordikowcy” stawali na podium 15 razy, zagarniając w niektórych kategoriach całe podium.

Oto wyniki naszych zawodników:
Na dystansie 5 km
Kategoria 0 – 13 dziewcząt na 67 sklasyfikowanych
1 miejsce – Ostrycharz Alicja
2 miejsce – Diakowska Natalia
3 miejsce – Szczerba Daria
4 miejsce – Kazecka Maja
5 miejsce – Mazur Anna

Kategoria 0 – 13 chłopców na 68 sklasyfikowanych
1 miejsce – Jankowski Paweł
2 miejsce – Cybulski Jakub
Kategoria 14 – 17 dziewcząt na 56 sklasyfikowanych
1 miejsce – Groszkowska Nikola
2 miejsce – Majkut Oliwia
3 miejsce – Niepsujewicz Wiktoria
Kategoria K 30 na 68 sklasyfikowanych
3 miejsce – Gubała Jolanta
Kategoria K 40 na 61 sklasyfikowanych
1 miejsce – Burakowska Urszula
Kategoria M 50 na 36 sklasyfikowanych
3 miejsce – Rosenkiewicz Piotr
Kategoria niepełnosprawnych Open – kobiety na 17 sklasyfikowanych
5 miejsce – Rosół Maria
Kategoria niepełnosprawnych Open – panowie na 30 sklasyfikowanych
4 miejsce – Rosenkiewicz Piotr
Na dystansie 10 km
Kategoria K 40 na 29 sklasyfikowanych
1 miejsce – Zielińska Teresa
2 miejsce – Oleszczuk Teresa
Kategoria M 18 – 29 na 7 sklasyfikowanych
2 miejsce – Płaczek Filip
Kategoria K 40 na 22 sklasyfikowanych
1 miejsce – Zieliński Dariusz

Trzeba dodać, że młodzież startująca w składzie reprezentacji Barlinka, to wychowankowie, byli lub obecni, Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie zajęcia Nordic Walking są jednym z elementów alternatywnych zajęć w-f.

Oczywiście, taki wyjazd to koszty i w tym miejscu chcemy bardzo podziękować  za pomoc naszym sponsorom: Burmistrz Barlinka, GBS w Barlinku, Metpol-Barlinek i Nadleśnictwo Barlinek.

Relacja: Trenerzy reprezentacji Barlinka: Piotr Rosenkiewicz i Bożena Rudnicka

Foto: Maria Rosół

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.