czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
Moje bieganie
Po udanym biegu w  kwietniowym maratonie w Warszawie (ORLEN MARATHON 2013) i uzyskaniu rekordu życiowego 2 godziny 43 minuty 50 sekund trzeba było trochę  odpocząć. Radykalna zmiana w treningach i zmniejszenie ilości przebiegniętych kilometrów była ukierunkowana na przygotowanie się na dystans 5-10 km.

W czerwcu odbyły się zawody GRANDPRIX BIAŁOŁEKI na dystansie 5 km na trasie przełajowej w Parku Moczydło gdzie uzyskałem 2 miejsce. Walkę przegrałem o ok. 30 sek. ze znakomitym biegaczem warszawskim Bartłomiejem O (maraton w 2 godz. 32 min - najlepszy polski biegacz w Bostońskim Maratonie w 2013r.). 13 lipca wystartowałem na dystansie 5 km w Parku Morskie Oko, gdzie znowu ścigałem się z Bartłomiejem O, ale tym razem przegrałem tylko 7 sek. i nabiegałem 16 min 14 sek. Bieg był prowadzony przez zająca (był nim Hubert D. który pobiegł w szybkim tempie dystans 3 km po czym zszedł z trasy biegu) wygrał Michał B. w czasie 15 min 35 sek.

11 listopada w Białołęce uczestniczyłem w Biegu Niepodległości. Był to bieg przełajowy na dystansie 3,6 km. Bardzo długo  prowadziłem dyktując tempo biegu (do 3,4 km), lecz przegrałem na finiszu z Rafałem R. W kolejnych zawodach - 8 ENTRE BIEG w Parku Moczydło na dystansie 10 km uzyskałem czas 35 min 5 sek. i ukończyłem bieg na 3 pozycji. Trasa była wymagająca, bo trzeba była trzykrotnie podbiegać pod górkę taką jak połowa naszej harcerówki na Leśnej. Miałem przyjemność biegać z Markiem Dz., który w wieku 51 lat w 2013 r. został Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Jak popatrzyłem na Marka Dz. (akurat biegł na pozycji 2, tuż przede mną) pomyślałem, że jeszcze dobre wyniki w biegach można osiągać w wieku seniora… Bieganie jest dla mnie jedną z dróg rozwoju, samorealizacji i powrotu do życia w społeczeństwie. Dzięki wsparciu finansowemu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku i pracujących w nim ludzi dobrej woli mogłem wystartować w ORLEN  WARSAW MARATHONIE w 2013  roku.