czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
SPORTOWY POCZĄTEK ROKU
6 stycznia na terenie parkingów podziemnych w Galerii Arkadia w Warszawie odbyły się pierwsze sztafetowe biegi 10k Parking Relay. Drużyny składały się z pięciu zawodników, z których każdy miał do przebiegnięcia 2km. Klasyfikacja obejmowała drużyny męskie i mieszane (minimum jedna kobieta) - łącznie około 100 sztafet.

Podczas zawodów odbyły się dwa biegi. Pierwszy dla sztafet amatorskich, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem, a drugi dla osób już biegających w zawodach sportowych. Moja drużyna występowała w drugim biegu, gdzie ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce z wynikiem 30 min. 38 sek., a w kwalifikacji drużyn męskich także zajęliśmy pozycję numer 2. W tej kwalifikacji zwyciężyła drużyna Wilga Garwolin 30min 10sek. Mój czas na 2 km to 6min 15sek.

Na obiektach łyżwiarskich Stegny 18 stycznia w Warszawie odbył się XXV Warszawski Triathlon Zimowy. Na starcie stanęło 350 zawodników w tym 60 drużyn. Do pokonania było 4 km biegiem, 1600m na łyżwach i 12 km rowerem. Moja drużyna w składzie Aleksandra W. (najlepsza zawodniczka w Pucharze Świata na rolkach) i Piotr S.(czołowy zawodnik MTB). Moim zadaniem było zająć jak najwyższą pozycję w biegu. Po starcie zostałem zablokowany przez  zawodników drużyny, która przyjechała tutaj walczyć o pierwszą pozycję w zawodach.

Doświadczenie oraz duża praktyka w biegach gdzie występuje duża ilości osób pozwoliła mi bez problemu ominąć zawodników i wysunąć się na pozycję nr 1. Podyktowałem mocne tempo biegu - pierwsze 600m biegliśmy dużą grupką, ponieważ zawodnicy nie orientowali się, że to tempo dla nich dzisiaj jest za mocne i po 1200m od startu zostało nas dwóch. Razem ze mną biegł zawodnik, który w 2013 roku na dystansie 10 km osiągnął wynik ok. 31 min. Po 2 km przejął on prowadzenie i tak pozostało do mety, gdzie przegrałem tylko o 7 sek. Po pierwszej zmianie mieliśmy pozycję drugą, a już po jeździe na łyżwach objęliśmy prowadzenie, a Piotr S. doprowadził naszą drużynę do mety i zwycięstwa.  Wygraliśmy nawet z drużynami męskimi, nasz czas wynosił 43 min. 3 sek., a następna drużyna osiągnęła 44 min. 24 sek.

Następnym startem w tym roku był udział w Parkrunie Warszawa - Praga, gdzie podczas silnego mrozu (-17 stopni) na dystansie 5 km uzyskałem czas 17 min. 39 sek. i pozycję pierwszą!

22 lutego ponownie wystartowałem Parkrun Warszawa – Praga, gdzie dystans 5 km pokonałem w 16 min. 51 sek.

W Dzień Kobiet  wygrałem i poprawiłem swój rekord życiowy na dystansie 5km w Parkrun Warszawa - Praga, gdzie przebiegłem w czasie 16min. 39sek.

Tydzień później - 15 marca 2014, wystartowałem wśród 500 zawodników w nie typowej konkurencji - bieg po schodach podczas IV edycji BIEGU na SZCZYT Ronda 1, który był rozgrywany jako Grand Prix of Poland w cyklu Towerrunning World Cup 2014. Do pokonania było 836 schodów czyli 37 pięter. Ostatecznie zająłem 29 pozycję z czasem 4 min 35 sek., najlepszy był Piotr Ł. z czasem 3 min 27 sek.