niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wieści z LASKERA

W dniu 26.04.2014r   w miejscowości Przelewice odbywały się VII Dni Folwarku Gminy Przelewice. Na zaproszenie wójta Gminy Przelewice Pana Marka Kibały  Klub Szachowy LASKER w Barlinku  udał się zawody szachowe. Na starcie stanęło 24 zawodników z Przelewic, Pyrzyc, Choszczna i Barlinka. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika.

 

Zawody sędziował kol. Bogdan Pecuch  z „Laskera” Przelewice. Turniej rozgrywano w dwóch grupach: juniorzy do lat 16 i open (powyżej lat 16). Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców: a/ juniorzy         
I miejsce - Grzegorz Berliński /Lasker Barlinek/
II miejsce - Bartosz Kowalik /SP-3 Choszczno/
III miejsce - Oskar Miedziński /Lasker Barlinek/

b/ seniorzy              
I miejsce - Joachim Weisigh /Lasker Barlinek/
II miejsce - Krzysztof Wolski /Lasker Barlinek/
III miejsce - Jerzy Klimaszewski /Lasker Barlinek/

Triumfatorzy otrzymali z rąk wójta gminy dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej został zdominowany przez zawodników LASKERA Barlinek. W czwartej rundzie doszło do ciekawego spotkania między Krzysztofem Wolskim, a Joachimem Weisigh. Była to walka o pierwsze miejsce. Ten pierwszy musiał uznać wyższość swojego kolegi klubowego. W kategorii juniorów Grzegorz Berlinski wygrał wszystkie swoje partie zdobywając pierwsze miejsce. Zawody zorganizowane były w perfekcyjny sposób.  

REKLAMA

Warsztaty szachowe na Dniach Młodych – 01-02.05.2014r
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty szachowe  podczas Archidiecezjalnych Dni Młodych w Barlinku. Warsztaty szachowe były prowadzone w Europejskim Centrum Spotkań w dniach 1 i 2 maja 2014r. Podczas warsztatów  uczestników wprowadzono w arkana gry królewskiej oraz omówiono życiorys i sylwetkę mieszkańca Barlinka - Emanuela LASKERA, który przez 27 lat był mistrzem świata w szachach.

Oprócz omówienia zagadnień teoretycznych prowadzono zawody szachowe. Uczestnicy z różną mocą gry próbowali swoich sił na szachownicach. Ogółem z zajęć w Klubie Szachowym LASKER Barlinek skorzystało około 50-ciu osób goszczących na Dniach Młodych. Każdy z uczestników otrzymał smycze i zakładki z wizerunkiem LASKERA. Opracował: Krzysztof Wolski

Image
MISTRZOSTWA BARLINKA w Szachach im. Emanuela LASKERA - regulamin (pdf)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież