sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Festiwal Piosenki Niemieckiej

13 maja 2014r, w Barlineckim Ośrodku Kultury odbył się VIII Festiwal Piosenki Niemieckiej. W części konkursowej wystąpiło 16 uczestników z Polski,  a także dzieci z Niemiec, z zaprzyjaźnionego Prenzlau. Gospodarzem i organizatorem festiwalu było Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku, które wraz z grupą „Feeling” zapewniło przerywniki między występami uczestników.

 

Licznie przybyła publiczność gromkimi brawami nagradzała wykonawców, a najbardziej stremowanych wspierała oklaskami w takt muzyki. Występy oceniało jury w składzie: Pani Brygida Liśkiewicz, Pani Astrid Kaufmann, Pan Lars Gerulat, Pan Zbigniew Bocian. Jako kryteria oceny przyjęto: umiejętności wokalne i sceniczne, dobór repertuaru, poprawność językową i ogólny wyraz artystyczny.

REKLAMA

Jury po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce
– Oliwia Jóźwiak (Mostkowo).
II miejsce - Beata Dam (Krzęcin).
III miejsce - Maria Trif (Barlinek).
IV miejsce (wyróżnienie) - Roksana Makowska (Mostkowo).

Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce
– przyznano 3 równorzędne I miejsca uczestnikom:
Wiktoria Pałasz (Choszczno)
Agata Olejniczak (Strzelce Krajeńskie)
Aleksandra Falkowska (Strzelce Krajeńskie)
II miejsce - Martyna Żyta (Choszczno)
III miejsce - Paulina Stanisławek (Barlinek)
IV miejsce (wyróżnienie) - Julia Kiona (Strzelce Krajeńskie).

Dzięki sponsorom, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia i upominki, a zwycięzcy cenne nagrody rzeczowe w postaci tabletów. Uczestnikom i przygotowującym ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Równie wielkie brawa należą się organizatorom za dobrze przygotowaną i udaną imprezę muzyczną.  Organizatorom – nauczycielom i uczniom Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku życzymy kolejnych równie udanych festiwali.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież