BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
ARCYMISTRZ NIE ZAGRA

Niedawne szumne otwarcie „Parku Laskera” nijak się ma do szarej rzeczywistości, a właściwie „bylejakości” jaka jest chyba normą w naszym społeczeństwie. Wrażenia ze spaceru po parku pokrywają się z opinią większości mieszkańców – mogło by być lepiej.

 

Najbardziej jednak zauważalna jest mała ilość akcentów szachowych w parku, notabene wstęgę powinna przecinać osoba związana z szachami i umiejąca w nie grać. Jak widać na zdjęciach z otwarcia, w takich przypadkach polityka jest ważniejsza dla naszych władz.

REKLAMA

Projektant, inwestor (Gmina Barlinek) i wykonawca remontu parku doprowadzili do żenującej sytuacji dla każdego,  choć trochę znającego zasady „Królewskiej” gry. Okazuje się, że w parku zaplanowano szachownicę plenerową. Wykonawca wykonał szachownicę i miejsca dla graczy… Wszystko byłoby dobrze, gdyby szachownica była obrócona o 90 stopni w stosunku do ławeczek dla graczy. Czarne pole znajduje się zawsze w lewym dolnym rogu szachownicy, ale w Barlinku jest inaczej. W obecnym stanie żaden szanujący się szachista nie rozegra tu nawet pokazowej partii. No dobrze, dorobimy ławeczki po przeciwnych stronach szachownicy, ale do gry plenerowej niezbędne są przecież figury. O tym drobiazgu (2380 zł komplet w sklepie internetowym) również zapomniano. Takich knotów w Parku im.Laskera być nie może, bo jest to żenujące. Na jaką ocenę zasłużył cały łańcuszek osób biorących udział w projekcie „Park Laskera” pozostawiam ocenie czytelników.

Cóż, pozostaje nam tylko dekoracyjna funkcja „szachownicy pseudoplenerowej” lub wypożyczenie figur z Ośrodka Janowo i dostarczenie we własnym zakresie na pole rozgrywki.

 

MIKA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.