Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Bieg Serca 2014
W niedzielny poranek 7 września w na terenie OSiR Targówek w Warszawie odbył się I Bieg Serca pod hasłem ”Każde okrążenie ma znaczenie”. Biegowy piknik rodzinny zorganizowała Fundacja „Spartanie Dzieciom”. Zawodnicy a wśród nich całe rodziny, od dzieci kilkuletnich do seniorów podjęli wyzwanie pokonania jak największej liczby okrążeń.

Bieżnia liczyła 400 metrów, a za każde okrążenie sponsorzy biegu przekazywali 5zł na leczenie niepełnosprawnych dzieci. Wystartowało ok. 1000 biegaczy, którzy w sumie wybiegali 72 tysiące złotych pokonując ponad 14 tysięcy okrążeń. W czasie wydarzenia zbudowano imponujące miasteczko zawodów, w którym na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Konkursy z nagrodami, rywalizacje, gry i zabawy - trwały do samego końca.

W czasie Biegu Serca od godziny 10:30 do godzinny 15:30 w tropikalnej temperaturze odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski w biegu 5-godzinnym. Bieg ukończyło aż 10 śmiałków, w tym jedna kobieta – Agata Matejczuk. Wybiegałem 740zł czyli 148 okrążeń i prawie 60km uzyskując pierwsze miejsce. Do biegu nie przygotowywałem się specjalnie biegowo, ponieważ przygotowuję się na jesienne biegi na dystansie 10km.

REKLAMA

Było to widać gdy po przekroczeniu dystansu maratońskiego (42km195m) na zegarku pokazał się wynik ok. 3godz. 15min i wtedy nastąpił kryzys biegowy tzw. wśród biegaczy ściana. Tempo biegu spadło do 6-6:20min/km a część trasy musiałem iść bo nogi były z ołowiu. Już miałem zejść z trasy ale myśl o tym, że biegnąc dalej mogę pomóc dzieciom niepełnosprawnym dodała mi sił na tyle, że ostatnie 2km pobiegłem w tempie 4:10min/km.

Więcej na temat Biegu Serca na: bieg-serca.pl oraz na profilu biegu na Facebooku. Tam też publikowane będą wyniki biegaczy. Patronat Honorowy nad biegiem objęli: Rzecznik Praw Dziecka i Burmistrz Dzielnicy Targówek. Patroni medialni wydarzenia to: Nasze Miasto, Radio Eska Warszawa, treningbiegacza.pl, 4run.pl, kobietkibiegaja.pl, sportowarodzina.pl, runandtravel.pl. Sponsorem Głównym biegu jest firma Żywiec Zdrój, jeden z największych producentów wody butelkowanej w Polsce. Pozostali sponsorzy biegu to: Toys"R"Us, New Balance, Grupa DSF oraz Polpharma. Partnerem głównym biegu jest agencja PR Partner of Promotion.

Z biegowym pozdrowieniem
Artur Sielski

Foto: Mariusz Kubiak

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież