czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

0 1 1 1 1 1
BARLINEK NA MISTRZOSTWACH
Od 30 sierpnia do 21 września na terenie naszego kraju rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Siedem miast gościło 24 najlepsze siatkarskie drużyny świata. Rewelacyjnie w turnieju wypadła reprezentacja Polski, która po raz drugi w historii sięgnęła po złoty medal.

W finale rozgrywanym w katowickim Spodku Polacy pokonali mistrzów świata sprzed czterech lat Brazylię 3-1. W pierwszej fazie turnieju biało-czerwoni swoje mecze rozgrywali w Warszawie i Wrocławiu. W drugiej fazie Polska przeniosła się do Łodzi, by tam rywalizować z USA, Włochami, Iranem i Francją o miejsce w najlepszej szóstce. I właśnie do Łodzi na ostatni mecz w tej części turnieju udała się szesnastoosobowa grupa kibiców z Barlinka.

14 września uzbrojeni w szaliki i flagi stawiliśmy się w łódzkiej Atlas Arenie by dopingiem pomóc biało-czerwonym w meczu z Francuzami.  Mecz z Francją miał być pojedynkiem decydującym o wyjściu polskiej drużyny z grupy. Zanim nasi siatkarze rozpoczęli rywalizację, obejrzeliśmy spotkanie Iran – Serbia, w którym to Irańczycy zapewnili sobie awans do kolejnego etapu. W przerwie między spotkaniami spiker podał informacje o zwycięstwie Argentyny nad Stanami Zjednoczonymi 3-2 i w hali zapanowała euforia bo taki wyniki już zapewniał Polakom wyjście z grupy.

Z minuty na minutę hala zapełniała się coraz bardziej. Pół godziny przed meczem łódzka Atlas Arena wypełniła się szczelnie dwunastoma tysiącami kibiców, którzy przyjechali z całej Polski, by gorącym dopingiem pomóc naszym zawodnikom odnieść kolejne zwycięstwo. Niesamowite wrażenie zrobił hymn Polski zaśpiewany a cappella przez dwanaście tysięcy kibiców. Pierwszy set pewnie wygrany przez zawodników Stephana Antigi, a potem zacięta walka punkt za punkt. O końcowym wyniku decyduje tie-break, w którym Polacy po bloku Marcina Możdżonka wygrywają 15-12 i całe spotkanie 3-2.  Fantastyczna atmosfera i gorący doping przez całe spotkanie niosło naszych siatkarzy do zwycięstwa.

W drodze powrotnej dowiadujemy się że nasza reprezentacja w trzeciej fazie turnieju wpada do grupy „śmierci” z Brazylią i Rosją. Do Barlinka wracamy o piątej nad ranem zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni że mogliśmy brać udział w takim wydarzeniu. W dalszej części mistrzostw Polska gra rewelacyjnie i po czterdziestu latach sięga ponownie po tytuł mistrzów świata.

A wszystkich tych którzy pasjonują się siatkówką lub urzekła gra biało-czerwonych zapraszamy na zajęcia siatkarskie. Spotkania dla młodzieży i dorosłych w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 w sali sportowej SP 4. Zajęcia dla dzieci w każdą środę w Gimnazjum nr 1 organizowane przez Centrum Rozwoju Sportu.