BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Potrącenie pieszego

Do potrącenia dziecka przez jadącego motorowerem doszło 9 marca, na ulicy Stodolnej. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez ratowników medycznych, zabrane zostało do szpitala. Jak mówili zebrani na miejscu zdarzenia gapie, dziecko zostało potrącone w momencie przechodzenia, lub jak niektórzy twierdzą przebiegania, na drugą stronę ulicy Stodolnej.

 

Przyczynę i winnego tego wypadku ustalą policjanci. Przypomnijmy tylko, że zwracaliśmy uwagę, że na ulicy Stodolnej są tylko dwa przejścia dla pieszych. Przy Orlenie i na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia. Jednak większość mieszkańców osiedla na drugą stronę ulicy przechodzi po spowalniaczu, bo tamtędy wiedzie najkrótsza droga na osiedle. Chociażby dla idących ze szkoły dzieciaków.

REKLAMA

Bardzo często piesi wychodzą zza stojących na parkingu samochodów. Z przejścia po spowalniaczu, lub w jego okolicy, korzystają zarówno pojedynczy piesi, jak i osoby z dziećmi w wózkach. Od pewnego czasu przy tej ulicy działają dwa sklepy spożywcze. Co jeszcze bardziej wpływa na bezpieczeństwo na niej. Być może konieczne jest przyjrzenie się bliżej, jak na wspomnianej ulicy odbywa się ruch pieszych. Może konieczne są w tym względzie zmiany. Chociażby dodatkowe przejście dla pieszych. Wypadek na Stodolnej dowodzi, jak niebezpiecznie jest na barlineckich ulicach. Kto wie, czy odpowiednie służby nie powinny się temu przyjrzeć.

Z dnia na dzień przybywa samochodów. Ruch jest coraz większy. A myślenie niektórych urzędników zatrzymało się na etapie konika i furmanki, która pojawiała się bardzo rzadko na miejskich uliczkach.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.