BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Rowery na tory?

Do naszej redakcji wpłynął list od czytelnika, dotyczący dość ciekawego pomysłu zagospodarowania terenu po torach kolejowych. Przypomnijmy, że rozbiórka torów rozpoczęła się w ubiegłym roku w sierpniu a dawna linia kolejowa nr 410 przebiegająca przez nasze miasto, zostanie przekazana na rzecz Gminy Barlinek w tym roku.

 

Oto pomysł naszego czytelnika „Czy nie można by zbudować ścieżki rowerowej na terenach dawnych torów kolejowych? W tej chwilę torów już nie ma, zostały tylko pozostałości w formie gruzu. Taka trasa rowerowa poprawiła by bezpieczeństwo rowerzystów, których często widać na drodze między Barlinkiem a Pełczycami, a także dużo ludzi miałoby możliwość dojeżdżać do pracy w ciepłe dni rowerem.” Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo dobry, bowiem jeśli nie możemy zagospodarować terenu obwodnicą, może jest szansa na wybudowanie ścieżki rowerowej i pieszej. Podobna ścieżka powstała pomiędzy Pyrzycami a Brzeskiem.

REKLAMA

Tam z inicjatywą wyszli mieszkańcy Pyrzyc, przychylił się do niej Burmistrz, Gmina napisała projekt i w ten sposób na terenie nieczynnego nasypu kolejowego powstała 9 km ścieżka rowerowa. W tej chwili z Barlinka wychodzą trzy oznakowane trasy rowerowe. Dwie ok. 40 km i jedna 3,5 km prowadząca malowniczymi leśnymi duktami do Krzynki.

Czy pomysł zagospodarowania terenu, niewątpliwie uroczą krajobrazowo ścieżką rowerową, spotka się z przychylnymi opiniami mieszkańców Barlinka? W najbliższym czasie zapytamy o możliwości i środki finansowe włodarzy naszego miasta. Szkoda, aby teren z takimi krajobrazami zaprzepaścić i zostawić, by niepielęgnowany zarastał krzakami. monikary

Budują ścieżkę rowerową >>>    
Ścieżka rowerowa coraz dłuższa >>>  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.