Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pożegnanie lata

29 sierpnia na Rynku Miejskim odbył się festyn rodzinny „Pożegnanie lata”. To spotkanie otworzył teatr „Fantazja” z Krakowa, który zabrał dzieci w bajkowy świat przygód Alladyna oraz zaprosił do wspólnych zabaw z Piotrusiem Panem i Dzwoneczkiem.

 

Tradycją coroczną „Pożegnania lata” są wybory Królowej Spiżarni Barlineckiej. W tym roku do konkursu przystąpiło pięć kandydatek. Panie miały za zadanie przygotować trzy potrawy – ciasto z jabłkiem, potrawę z ziemniaka oraz danie własnego przepisu. Kandydatki oceniało jury w składzie: Brygida Liśkiewicz Dyrektor BOK, Edyta Włodkowska Skarbnik Gminy Barlinek oraz Adam Land - usługi gastronomiczne, catering, propagator zdrowego odżywiania.

REKLAMA

Po burzliwych naradach tak prezentował się tegoroczny werdykt jurorów: Królową Spiżarni Barlineckiej została Henryka Radecka, I Ochmistrzynią Elżbieta Majewska, II Ochmistrzynią Elżbieta Kalinowska. Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymały je Panie Władysława Pałgan oraz Aleksandra Twardowska. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy, ceramikę wykonaną w Pracowni Ceramiki Unikatowej w Barlinku oraz sprzęt AGD.

W części artystycznej festynu wystąpili - ABBA Family i BEE GEES Cover. Oba zespoły wprowadziły zgromadzonych widzów w wyjątkowy czas, lata 70’te, które były tematem przewodnim tegorocznego „Pożegnania lata”. Nie zabrakło licznych atrakcji dla najmłodszych, takich jak bańki mydlane, dmuchańce, kule wodne czy też malowanie twarzy. Organizatorami festyny byli Burmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież