niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Puchar Bałtyku NW

Słonecznie, zimno i sportowo. Tak właśnie prezentowały się jedenaste z jedenastu zawodów Pucharu Bałtyku nordic walking w Łebie. Były to ostatnie zawody tego cyklu w roku 2015. Trasa była identyczna jak w latach ubiegłych, to znaczy, wiodła najpierw przez 1,6 km  plaży, by następnie skręcić w las i poprowadzić sportowców wzdłuż jeziora Sarbsko z powrotem do mety, gdzie czekała gorąca kawa, medal, dwudaniowy obiad, prysznice i przestrzeń do ogrzania się.

Na dworze bowiem temperatura utrzymywała się na poziomie kilku kresek poniżej zera, było zimno, ale zarazem słonecznie i bardzo przyjemnie. Zawodnicy pochlebnie wyrażali się na temat trasy. Faktycznie przełaj tego typu musi przyciągać. Sprzymierzeńcem okazał się właśnie mróz, który sprawił, że plaża była twarda i doskonale nadawała się do chodzenia. Przy tym kilka trudniejszych momentów, np. podejść pod wydmy, nadało charakteru temu szlakowi, a widoki sprawiły, że będzie to start zapamiętany na długo.

Organizatorzy również zasłużyli tu na pochwałę, ponieważ wszystko odbywało się zgodnie z planem, miasteczko zawodów było bardzo dobrze przygotowane. A przy tym wszystkim rywalizacja była na wysokim poziomie, wystarczy zwrócić uwagę, że tę trudną trasę na dystansie 10 km w nordic walking pokonano w czasie 1:00:54. Poza tym, różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami były niewielkie, co widać na wynikach. Stawka też była tu wysoka, konkurowano nie tylko o zwycięstwo w Łebie, ale też w całym Pucharze Bałtyku. ten start bowiem był premiowany i jako ostatni liczony do klasyfikacji generalnej.

REKLAMA

Barlineccy kijkarze (choć w okrojonym składzie) sprawili się bardzo dobrze i zdobyli łącznie pięć miejsc medalowych. Była to dla nas ostatnia szansa „zamieszać” w klasyfikacji generalnej Pucharu. Niestety tegoroczny regulamin sprawił, że było to zadanie bardzo trudne, ponieważ do wyniku zaliczane były punkty zdobyte we wszystkich jedenastu startach, a my ze względów finansowych mogliśmy wziąć udział (i to nie wszyscy) tylko w sześciu. Zawodnicy startujący w kategoriach „dziecięcych”, to uczniowie SP 1 w Barlinku.

Wyniki naszych zawodników w klasyfikacji generalnej na dystansie 5 km.
Kategoria K 10-12, sklasyfikowanych 73 zawodniczek
2 miejsce – Granowska Kinga 133 pkt w 6 startach
4 miejsce – Ubych Weronika (aktualna Mistrzyni Polski tej kategorii) 110 pkt w 5 startach
6 miejsce – Maciejewska Wiktoria 90 pkt w 5 startach
8 miejsce – Stanisławska Aleksandra 59 pkt w 3 startach
8 miejsce – Staszewska Nikola 59 pkt w 3 startach
10 miejsce – Oleszkiewicz Martyna 52.5 pkt w 5 startach Kategoria M 10-12, sklasyfikowanych 50 zawodników
3 miejsce – Więczkowski Konrad 133 pkt w 6 startach
5 miejsce – Kuk Dawid 105 pkt w 6 startach Na dystansie 10 km.
Kategoria K 50 – 59 sklasyfikowanych 36 zawodniczek
5 miejsce – Oleszczuk Teresa 130 pkt w 5 startach (p. Teresa wygrała wszystkie swoje starty)
Kategoria M 0 – 39 sklasyfikowano 19 zawodników
5 miejsce – Płaczek Filip 110 pkt w 5 startach

Tego samego dnia, po tej samej trasie, po dwugodzinnej przerwie odbył się bieg na dystansie 10 km. W biegu wzięli udział Teresa Oleszczuk i Filip Płaczek. Był to niezwykły wyczyn, ponieważ pani Teresa i Filip mieli już „w nogach” 10 km na trasie nordic walking. Pani Teresa wywalczyła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Na koniec chcemy bardzo podziękować Panu Burmistrzowi i Barlineckiemu GBS za wsparcie finansowe naszego startu w Łebie oraz firmie MiniBUS, która nas zawsze bezpiecznie i punktualnie dowoziła na miejsce.

Opiekunowie drużyny
Bożena Rudnicka i Piotr Rosenkiewicz

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.