Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
10 LAT Z PATRONEM SZKOŁY

„Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!” Jan Paweł II. Minęło już 10 lat jak Szkole Podstawowej w Mostkowie nadano imię Jana Pawła II. 18 maja 2006 roku, w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Dokonano wówczas uroczystego poświęcenia sztandaru i tablicy szkoły oraz obelisku z tablicą pamiątkową Jana Pawła II.

  

Uroczystość jubileuszową poprzedził „Tydzień z Janem Pawłem II”, w którym każdego dnia odbywały się liczne zajęcia, zabawy i konkursy związane z osobą naszego Patrona. Dzieci wykazały się wielką wiedzą na temat życia Karola Wojtyły, uczestnicząc w konkursach wiedzy  dla klas 0 – III i IV – VI, w konkursie poetyckim „Jan Paweł II w poezji dziecięcej” oraz podchodach z Janem Pawłem II.

Ściany naszej szkoły wzbogaciły się o  nowe, starannie przygotowane prace na  konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II  - przyjaciel człowieka”.  Laureaci szkolnego konkursu wiedzy wraz z Panią Dyrektor Iwoną Galbarczyk oraz księdzem Andrzejem Hulką uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Będargowie. Reprezentanci naszej szkoły odwiedzili również Gimnazjum w Maszewie, podczas VII Zjazdu Szczecińsko – Kamieńskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Natomiast 12 maja gościliśmy u siebie uczestników II Festiwalu Piosenki Poświęconej Janowi Pawłowi II, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzesku oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karsku. Pod kierunkiem organizatora przeglądu Pana Andrzeja Galbarczyka, nasi uczniowie oraz reprezentanci pozostałych szkół wykazywali się wielkimi umiejętnościami wokalnymi, a przepiękne pieśni rozchodziły się echem po całej szkole.

Obchody Jubileuszu 10 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Mostkowie imienia Jana Pawła II, rozpoczęły się uroczystym przywitaniem gości i całej społeczności szkolnej przez Panią Dyrektor Iwonę Galbarczyk oraz wspólnym zapaleniem zniczy przy obelisku Jana Pawła II. Kolejny etap to przemarsz do kościoła p.w. św. Antoniego w Mostkowie. Tam  odbyła się Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii księdza Andrzeja Hulki oraz księdza kanonika Andrzeja Stolarskiego. Po powrocie do szkoły w uroczystym pochodzie, zgromadziliśmy się wszyscy na wzruszającej akademii pod hasłem „10 lat z Patronem Janem Pawłem II – Naszym Nauczycielem”. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Dorotę Deja i Pana Andrzeja Galbarczyka, przedstawiającą niezwykły czas dziesięciolecia szkoły z naszym Patronem.  Kolejnym punktem był montaż słowno – muzyczny, któremu towarzyszyły zdjęcia i filmy z pontyfikatu Papieża, w niezwykły sposób przedstawiające życiorys Ojca Świętego. Podniosłym akcentem programu były pieśni w wykonaniu szkolnego zespołu „Promyczki”.

REKLAMA

W drugiej części akademii głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, którzy brali udział w „Tygodniu Papieskim” oraz z pomocą gości wyróżniła i nagrodziła dzieci, które zajęły najlepsze miejsca w konkursach.

Zwieńczeniem spotkania był uroczysty poczęstunek oraz pyszne papieskie kremówki. Ponieważ nasz Patron „Święty uśmiechnięty” czuwał nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, miała ona bardzo podniosły charakter i zachęcała do refleksji z całego dziesięciolecia pracy szkoły. W trakcie uroczystości oraz po jej zakończeniu wszyscy obecni na obchodach goście mogli obejrzeć wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, obejrzeć kroniki, liczne fotografie i prace plastyczne oraz złożyć swój wpis w kronice szkolnej.

Życie i słowa Jana Pawła II stały się dla nas motywacją i inspiracją do dalszej, wytrwałej pracy. Nasi uczniowie wiedzą jaki przekaz niosą ze sobą słowa Papieża Polaka „Wymagajcie od siebie, choćby nawet inni od was nie wymagali”. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogą zdobywać wiedzę w szkole, która jest objęta opieką świętego Jana Pawła II i mamy nadzieję, że zawsze będą rozsławiać i mile wspominać naszą szkołę.

Organizacja obchodów jeszcze raz ukazała nam jak owocna może być dobra współpraca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu jubileuszu, a szczególnie dzieciom i ich rodzicom, którzy obok Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły bardzo zaangażowali się w przygotowania uroczystości.

SP w Mostkowie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.