BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Emanuel Lasker w rysunku

Przed tegorocznym wakacjami Muzeum Regionalne w Barlinku, ogłosiło konkurs plastyczny wśród dzieci z barlineckich szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej. Adresaci zadania mieli wykonać pracę plastyczną „Barlinek Emanuela Laskera”, czyli przedstawić, jak wyobrażają sobie miasto Szachowego Mistrza Świata w latach, w których tu mieszkał.

 

Do Muzeum Regionalnego wpłynęło 116 prac. Jury w składzie Anna Mioduszewska i Teresa Bartkiewicz do konkursu zakwalifikowało prace 91 uczestników. 29 września w barlineckim Muzeum odbył się wernisaż wystawy „Barlinek Emanuela Laskera” połączony z wręczeniem nagród w konkursie.

REKLAMA

Kategoria klasy I – III
I miejsce – Paulina Kalata SP nr 4
II miejsce – Matylda Skop SP nr 4
III miejsce – Hanna Plaskota SP nr 4

Kategoria klasy IV – VI
I miejsce – Zuzanna Maj SP nr 4
II miejsce – Nikodem Karwecki SP nr 4
III miejsce – Amelia Błaż SP nr 4

Kategoria Gimnazja
I miejsce – Wiktoria Nowicka PG nr 2
II miejsce – Katarzyna Nogalska PG nr 2
III miejsce – Aleksandra Michalak PG nr 1
III miejsce – Oliwia Jóźwiak PG nr 1

Wszystkie osoby, które stanęły na podium otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Dyplomy otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Byli to: Mariola Milcarz, Anna Stefańska, Maria Dzięcioł i Ewa Grzywna. W części artystycznej, na pianinie zagrała Martyna Smorąg. W postać Emanuela Laskera wcielił się Krzysztof Wolski z Klubu Szachowego „Lasker”, którego członkowie podczas wernisażu rozgrywali szachowe partie. Konkurs i wystawę z okazji przypadającej w 2016 r. 75-tej rocznicy śmierci Emanuela Laskera, zorganizowało Muzeum Regionalne w Barlinku. Wydarzenie wpisało się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegorocznych hasłem przewodnim było „Pamięć miejsc i ludzi”.

monikary 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.