BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
BĘDZIE OBWODNICA

Z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, 18 listopada w Barlineckim Ośrodku Kultury "Panorama", podpisano umowę na budowę obejścia drogowego miasta po dawnym torowisku. W spotkaniu udział wziął m.in. wicestarosta myśliborski Mariusz Norsesowicz, dyrektor WORD w Szczecinie Cezary Tkaczyk, radni powiatowi, gminni, barlineccy przedsiębiorcy, prezesi barlineckich spółek. 

Obok marszałka, umowę podpisał burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. Dzięki temu w roku przyszłym można oczekiwać rozpoczęcia prac, ktore w efekcie pozwolą na odciążenie od ruchu samochodowego głównych ulic miasta, 1 Maja i Niepodległości. Obejście będzie przebiegało od ul. Pełczyckiej do 31 Stycznia.

REKLAMA

Zbudowane zostaną nowe skrzyżowania, a na ul. Dworcowej i Św. Bonifacego powstaną ronda. Ponadto zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zbudowane zostaną na wyznaczonych odcinkach ekrany dźwiękochłonne. Na nowej drodze ograniczona zostanie prędkość do 70 km. na godzine.

Szacunkowa wartość robót budowlanych to kwota okolo 30 mln zł. Z tego 75 procent kosztów pokryje województwo, a 25 gmina Barlinek, czyli około 6,5 mln zł. Koszty te mogą się zmniejszyć, po przeprowadzeniu przetargu na roboty. Po zakończeniu prac zmieni się trasa drogi 151, która do tej pory jest drogą wojewódzką. Jej dotychczasowa cześć, prowadząca przez miasto, stanie się własnością gminy.

Image
Budowa obejścia drogowego miasta po dawnym torowisku (pdf)  

Spotkanie w "Panoramie" było także okazją do oficjalnego poinformowania o powstaniu w Barlinku filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzięki inicjatywie w tej sprawie radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego Jerzego Falińskiego, już w kwietniu przyszłego roku egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Barlinku. Koszt powstania filii, okolo 250 tys. zł. poniesie szczeciński WORD. Filia mieścić się będzie w budynkach należących do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, na ulicy Szosowej. Tam też powstanie plac manewrowy i egzaminacyjny.
js

DECYZJA ZAPADNIE JESIENIĄ?  >>>  
PYTANIA O ŚREDNICÓWKĘ >>>   
Mieszkańcy kwestionują budowę średnicówki >>>  
Spór o ekrany dźwiękochłonne przy obwodnicy śródmieścia >>> 
Obwodnica śródmieścia - jest projekt, wkrótce realizacja! >>> 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.