BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Smog nad Barlinkiem
Wczoraj w godzinach wieczornych kolejny raz odczuliśmy skutki funkcjonowania w Barlinku zakładów przemysłowych.

Nad miastem począwszy od Górnego Tarasu i stopniowo poprzez ulicę Zielną, Tunelową, Ogrodową zaścielił się ciemny dym pochodzący najprawdopodobniej z firmy Hacon. Nieprzyjemny zapach wdzierał się przez otwarte okna do domów i utrudniał oddychanie. Od znajomego lekarza dowiedziałem się, że na podobne dolegliwości w okresach gdy brak jest wiatru lub słabo wieje od strony Hacon-u skarży się wiele osób w Barlinku, pogłębiają się u nich objawy alergii i astmy.

REKLAMA

Obecny stan rzeczy jest dla nas nie do przyjęcia. Jakim prawem wysyła się do atmosfery takie zanieczyszczenia? Czy ktoś monitoruje, jakie związki chemiczne znajdują się w dymie z Haconu? Czy brak regularności emisji trującego dymu jest świadomą próbą ukrycia zjawiska? Dlaczego dla jednych zakładów stosuje się rygorystyczne normy emisji zanieczyszczeń, a dla innych nie ?

Może ktoś odpowiedzieć na te pytania ?

MIKA

P.S. Polecam przeczytanie artykułu z Głosu Szczecińskiego. Typowe odpychanie problemu!!
DYM JEST, ALE NIE OD NAS !!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.