Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
barlinek

22 marca w Kawiarni Artystycznej BOK, odbył się wieczór autorski barlineckiej poetki – Jolanty Karasińskiej. Podczas spotkania wspominano wszystkie książki autorki, zarówno te dla dzieci jak i te z poezją dla dorosłych. Zebrani goście mieli również okazję obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą fotografie ze spotkań z czytelnikami jak i te prywatne, rodzinne.

Swoje wiersze czytała sama autorka oraz goście – Danuta Olszewska, Katarzyna Mielcarek, Tomasz Jan Polakiewicz oraz Krzysztof Kłosowicz. Spotkanie zorganizowała BOK – Biblioteka Publiczna.

Duży wpływ na to kim teraz jestem, co robię, jak tworzę, miało środowisko z jakim zetknęłam się po przyjeździe do Barlinka. Codzienne obcowanie ze sztuką, malarstwem, ceramiką nie mogło inaczej zadziałać. I tak wciągnęłam się w pisanie i malarstwo.

REKLAMA

Wrażliwość na poezję z czasem przemieniłam w kolory i kolejne obrazy. Stało się to moją pasją. Od kilku lat jestem uczestnikiem grupy malarskiej „W kręgu sztuki” w Barlinku. Biorę czynny udział w wystawach grupowych, wyjazdach na plenery,  w spotkaniach z ludźmi sztuki. W międzyczasie napisałam i wydałam trzy tomiki poezji dla dzieci – bajeczki wierszowane tj. „Jak kropelki”(2010); „Witaj łąko” (2012); „Tęczowe nutki” (2014) . Ukazały się też zbiory poezji dla dorosłych „Skrawek nieba” (2011); „Jeszcze wczoraj tańczyłam z gwiazdami” (2013). Uważam, że sztuka nie tylko koi serce, ale daje radość, wychowuje, pomaga odnaleźć i realizować swoje marzenia - Jolanta Karasińska. monikary

Komentarze

Guest

Główna Bohaterka Wieczoru jak nikt inny potrafi zagłębić się w zakamarki pojęć, o których przeciętniak - jak ja - może tylko sobie pomarzyć. Nim myśl górnolotną gładzić skończę w trudzie wielkim, celną ripostą natychmiast skwituje i jeszcze z uśmiechem. Ach.....
Biję pokłony dla Jej talentu.
Wierny czytelnik. Janusz Bujko
-1

Guest

Za sprawą Głównej Bohaterki wieczoru i Jej
Przyjaciół spędziłem wraz z żoną przyjemne chwile.Z uwagą i trochę ze wzruszeniem wsłuchiwałem się w recytowane przez nich strofy
utworów Autorki.Wraz z żoną dziękujemy za te mile spędzone chwile.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież