BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Hymnem Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, rozpoczął się XIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Konkurs odbył się 29 marca w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Na widowni zasiadły zarówno przedszkolaki jak i ich opiekunki, rodzice i zaproszeni goście.

Zanim jednak na scenie pojawili się pierwsi wykonawcy, głos zabrała Dyrektor PM nr 2 „Pod Topolą” Teresa Staszak, która powitała wszystkich przybyłych, w tym grupę przedszkolaków i opiekunki z miasta partnerskiego Prenzlau. Goście z IG Frauen Prenzlau, przyjechali do Barlinka w ramach projektu Polsko – Niemieckiej Współpracy Dzieci i Młodzieży Pomerania. Uroczystego otwarcia XIX Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, tradycyjnie już, dokonał Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. Konkurs poprowadziły Magdalena Zynda – Lis i Marta Karwecka. W tegorocznym konkursie udział wzięło 8 wokalistów i 4 zespoły a oceniało ich jury w składzie: Maria Piotrowska, Hanna Snacka i Piotr Stanisławski.

REKLAMA

W kategorii zespoły wyróżnienia otrzymali:
- Karolina Jaworska, Julek Fabisiak i Natalia Boruń z Przedszkola Miejskiego nr 1 z piosenką „Łąka”, opiekunowie Janina Bojanowska i Alicja Szmigielska Miejsce I w tej kategorii zajęli:
- Rozalia Siwek, Blanka Juszkiewicz i Julia Wełpa  z Przedszkola Miejskiego nr 1 z piosenką „Halo, halo”, opiekunowie Mariola Kucharska i Mariola Szkudlarek W kategorii soliści wyróżnienia otrzymali:
- Wiktoria Łuszcz – Mazurek z Przedszkola Miejskiego nr 2 z piosenką „Koronkowa lambada”, opiekunki Urszula Burakowska i Elżbieta Stefaniuk
- Blanka Kwiatkowska z Niepublicznego Przedszkola Językowego „W wiśniowym sadzie” z piosenką „Co powie tata?”, opiekun Ewelina Sobór – Rączewska Miejsce I w tej kategorii otrzymał:
- Kewin Szlachcikowski z Przedszkola Miejskiego nr 2 z piosenką „Pod wspólnym niebem”, opiekunowie Katarzyna Ślifirska i Irena Symonowicz – Hołowczak W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkola z miasta partnerskiego Prenzlau wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”. Wszystkie dzieci biorące udział w tegorocznym festiwalu otrzymały dyplomy i niespodzianki. Specjalną nagrodą dla zwycięzcy w kategorii soliści jest udział w XXII Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Organizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej było Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą”. monikary

XIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej dofinansowano z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

barlinek

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.