BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XIV Memoriał Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik w tych zawodach zajął siódme miejsce po tym jak został wykluczony w półfinale. Bartosz Zmarzlik od początku prezentował dobrą formę i odpowiednią prędkość. Jednak senior Stali Gorzów nie ustrzegł się błędów, przez co tracił na dystansie kolejne punkty. Żużlowiec żółto-niebieskich w serii zasadniczej jeździł w kratkę. To ostatecznie dało mu 11 punktów i awans do półfinału.

W półfinale oprócz Bartosza Zmarzlika jechali jeszcze Przemysław Pawlicki, Martin Vaculik i Nicki Pedersen. Sporo emocji było głównie przez tego ostatniego. Zmarzlik walczył z Pedersenem o drugie miejsce, które dawało awans do finału. Duńczyk jechał przed Polakiem, a ten zaatakował rywala na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Po tym wejściu Zmarzlik zaczepił swoim tylnym kołem o przednie przeciwnika i spowodował jego upadek. Sędzia długo oglądał powtórki, ale zdecydował się wykluczyć zawodnika Stali, co się nie spodobało miejscowej publiczności.

REKLAMA

Tym samym Zmarzlik zakończył Memoriał Edwarda Jancarza na siódmej pozycji. Ostatecznie najlepszy w Gorzowie okazał się Patryk Dudek, a podium uzupełnili Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki.

Przede wszystkim popełniłem sporo błędów. Jestem przyzwyczajony do ścieżek jazdy z poprzedniego sezonu, a teraz się trochę pozmieniało. Pozytyw jest taki, że czułem, że motocykle mam szybkie. Teraz muszę tylko poprawić swoją dyspozycję. Muszę mądrzej jechać, wybierać lepsze ścieżki. Jeśli chodzi o sytuację z Pedersenem, to Duńczyk sam do mnie podszedł i powiedział, że wjechałby tak samo jak ja. Po prostu trafiłem na ciemne miejsce na torze, pociągnęło mnie. Myślałem, że schowam się przed jego kołem. Wyczekał i zaistniała taka, a nie inna sytuacja - powiedział po niedzielnych zawodach Zmarzlik.

Biegi z udziałem Bartka:
4. (60,23) Zmarzlik, Protasiewicz, Kasprzak, Lindbaeck
5. (60,27) Pedersen, Prz. Pawlicki, Zmarzlik, Madsen
12. (60,62) Zmarzlik, Pi. Pawlicki, Vaculik, Jonasson
14. (60,80) Dudek, Sajfutdinow, Zmarzlik, Hampel
19. (61,28) Zmarzlik, Łaguta, Iversen, Jonsson
22. (61,81) Pedersen, Prz. Pawlicki, Vaculik, Zmarzlik (w/su)

Dawid Lis

Foto: Sebastian Mitek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.