BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

17 maja w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbył się X Festiwal Piosenki Niemieckiej, zorganizowany przez BOK i Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku. W konkursie, który został dofinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, wzięło udział 22 wokalistów z Polski oraz Niemiec. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Brygida Liśkiewicz (przewodnicząca jury) dyrektor BOK, Maria Dzięcioł nauczyciel muzyki oraz Aleksandra Hoffmann nauczyciel języka niemieckiego. 

Jurorzy, jako kryteria oceny solistów, brali pod uwagę przede wszystkim: umiejętności wokalne i sceniczne, dobór repertuaru, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. W części artystycznej konkursu wystąpiła Paulina Stanisławek oraz Fabryka Tańca Barlinek. 

REKLAMA

Jurorzy po krótkiej lecz burzliwej naradzie wyłoniło następujących zwycięzców: 

Szkoły podstawowe:

I – Aleksandra Stanisławska Szkoła Podstawowa nr 1 w Barlinku 
II – Zuzanna Kotowska Szkołą Podstawowa nr 4 w Barlinku

Szkoły podstawowe Niemcy:

I – Lea – Sophie Eitner
II – Gina – Marie Kodat 

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

I – Zofia Burzyńska Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku 
II – Aleksandra Mierzwiak Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
II – Paulina Stanisławek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku
III – Jakub Skory Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie

Wyróżnienia – Hanna Rojek Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach oraz Martyna Oleszkiewicz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Barlinku. 

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcy w swych kategoriach, otrzymali ceramiczne „Słowiki”. 

monikary

barlinek

Komentarze

-2

Guest

Szkoda, ze Jury nie doceniło Amelki i Nadii z SP 4.
Obie dziewczynki nauczyły się bardzo długiego tekstu po niemiecku, zaśpiewały ładnie. Są dopiero w czwartej klasie. Włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do tego konkursu. Zarówno "Tausend Selfies" jak i
"Die Wasserratten", to utwory, które zaśpiewane na festiwalu Kiddy Contest przez uczestników z Niemiec, znalazły się na pierwszych miejscach.
U nas - nic. Dzieci tak łatwo zniechęcić.
J.M.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.